Piąty budynek w Łużycka Office Park sprzedany

2009-06-24 17:34

Na początku czerwca podpisano umowę sprzedaży piątego budynku o powierzchni biurowej ok. 4500 mkw. w Łużycka Office Park realizowanym przez Allcon Investment. Det Norske Veritas Poland wprowadzi się do własnej siedziby już w marcu 2010.

Przedmiotem kontraktu jest wybudowanie budynku biurowego o powierzchni użytkowej ok. 9500 mkw., powierzchni biurowej netto ok. 4390 mkw. Będzie to piąty i zarazem ostatni z biurowców w kompleksie Łużycka Office Park w Gdyni. Nowy właściciel wprowadzi się do niego już marcu 2010 roku. Umowę sprzedaży podpisano w dniu 03.06.2009.

Łużycka Office Park
Autor: Allcon Investment SA Łużycka Office Park

Łużycka Office Park to kompleks 5 nowoczesnych biurowców w Gdyni, przy ul. Łużyckiej 6, zajmujących obszar ok.. 2,3 ha. Łączna powierzchnia biurowa wszystkich budynków wynosi ok. 22.000 mkw. netto. Każdy pięciokondygnacyjny biurowiec ma podziemny garaż (ok. 90 miejsc) i dysponuje naziemnymi miejscami postojowymi, łącznie w kompleksie znajduje się ponad 650 miejsc parkingowych.
Budynki mają standard biurowców klasy A, wyposażonych w najnowsze rozwiązania techniczne, m.in., BMS, HVAC, nowoczesne instalacje elektryczne i teletechniczne, podniesione podłogi itp.
Elewacje ze szkła i piaskowca zapewniają jasną i dobrze doświetloną przestrzeń biurową. Od strony wschodniej widok z okien górnych pięter rozpościera się na oddalony ok. 2 km Bałtyk, od strony zachodniej na zalesione wzgórza morenowe. W porze nocnej kompleks ozdabia barwna iluminacja ledowa najwyższych trzech kondygnacji.
Projekt budynków zakłada realizację potrzeb firm poszukujących dużych powierzchni, na przykład dla centrów outsourcingowych typu BPO (Business Process Offshoring), bądź oddziałów zajmujących się rozwojem i badaniem typu R&D (Research & Development).

Budynek A ukończono w marcu 2008, a budynek B w został oddany do użytku we wrześniu 2008.

  • Terminy oddania kolejnych budynków:
    - budynek trzeci C: 3kw/4kw 2009 ( 4340mkw. powierzchni biurowej netto)
    - budynek czwarty D: 3kw/4kw 2009 ( 4700 mkw. powierzchni biurowej netto)
    - budynek piąty E: luty 2010 ( 4390 mkw. powierzchni biurowej netto).
  • Inwestor: Łużycka Office Park
  • Generalny Wykonawca: Allcon Budownictwo Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A.
  • Projektant : Aedas CE Sp. z o.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej