Pasaż Grunwaldzki otwarty

2007-05-18 16:52
Pasaż Grunwaldzi
Autor: brak danych

We Wrocławiu został oddany do użytku Pasaż Grunwaldzki - kilkupoziomowa galeria handlowa na placu Grunwaldzkim. Obiekt miał przyjąć pierwszych gości na początku kwietnia, jednak nie zakończono na czas procedury uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie obiektu, ze względu na nie zakończenie prac wykończeniowych i braki formalne w dokumentacji.

Pasaż Grunwaldzki to największe centrum handlowe we Wrocławiu. Na 130 tys. mkw. ulokowało się aż 200 sklepów i lokali. Wydzielona została część restauracyjna, tzw. foodcourt, oraz plac zabaw dla dzieci. Multikino w Pasażu ma aż 11 sal kinowych na ponad 2,5 tys. widzów. W centrum handlowym znajduje się też parking na 1318 aut. Do sklepu można wjechać z dwóch stron: od ul. Skłodowskiej-Curie oraz od ul. Grunwaldzkiej. Za pierwszą godzinę parkingu nie musimy płacić, każda kolejna kosztuje 3 zł.

Budowa Pasażu rozpoczęła się jesienią 2004 roku. Inwestorem i deweloperem jest spółka Echo Investment, natomiast projekt architektoniczny powstał w pracowni MOFO Architekci, na podstawie koncepcji opracowanej przez międzynarodowe biuro Chapman Taylor. Obiekt zbudowała firma Strabag Sp.z o.o. Jak podaje inwestor nowa galeria handlowa stworzyła około 1 500 miejsc pracy.

Wraz z otwarciem centrum udostępniono do ruchu rondo Regana, które było remontowane. Na razie rondem będą mogły jeździć tylko samochody. Tramwaje muszą poczekać. Wykonawca - Budimex Dromex kilka razy przekładał datę ukończenia inwestycji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej