Parkridge planuje inwestycje w Polsce

2007-06-08 13:05
focus park
Autor: brak danych

Na początku marca br. firma Parkridge CE Retail ogłosiła plany inwestycyjne do 2008 roku. W najlepszych lokalizacjach miast średniej wielkości powstaną centra handlowe. Inwestycje planuje także Parkridge CE Developments, spółka również należąca do grupy Parkridge Holdings.

Za około 200 mln euro mają powstać centra logistyczne w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Plany Parkridge CE Retail obejmują budowę galerii handlowych w Białymstoku, Zielonej Górze, Bydgoszczy, Rybniku i Gliwicach. Galerie będą miały współną nazwę - Focus Park. Nie będą to jednak nowe projekty; inwestor zadecydował, że będą one bazowały wyłącznie lub częściowo na zagospodarowaniu już istniejących obiektów. Na początek firma zamierza zrealizować Focus Park w Białymstoku. Będzie on miał powierzchnię 33 tys. m.kw. Wartość tej inwestycji oszacowano na 200 mln zł. Po jej ukończeniu przybędzie ok. 600 nowych miejsc pracy. Galerie w Zielonej Górze i Rybniku będą miały powierzchnie 42 tys. m.kw. Pierwsza z nich ma być ukończona pod  koniec 2006 roku, druga - w drugiej połowie 2007 roku. Bydgoski Focus Park będzie miał powierzchnię 90 tys. m.kw. i ma być ukończony w połowie 2007 roku. Największa galeria powstanie w Gliwicach (140 tys. m.kw.). Jej otwarcie zaplanowano na początek 2008 roku.

Bydgoski Focus Park

Parkridge Holdings jest obecny na rynku od 1978 roku, należy do czołowych firm developerskich w Wielkiej Brytanii. W Polsce działa od 2003 roku w formie dwóch niezależnych spółek - Parkridge CE Retail sp. z o.o. oraz Parkridge CE Developments sp. z o.o.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej