Parkridge CE Retail wybuduje w Gliwicach największy na Śląsku Focus Park

2007-05-29 18:34
Focus Park Gliwice
Autor: brak danych

Parkrigde CE Retail rozpoczyna budowę centrum rozrywkowo-handlowego Focus Park Gliwice. Wartość inwestycji szacowana jest na 400 mln zł.

Będzie to drugi po Rybniku kompleks rozrywkowo-handlowy na Śląsku. Budowa Focus Parku w Gliwicach rozpocznie się wiosną 2006 roku. Zakończenie prac budowlanych i otwarcie Focus Parku dla klientów planowane jest na drugą połowę 2007 roku.
Centrum powstanie na miejscu dawnej huty "Gliwice", która - choć wybudowana na terenach podmiejskich - w wyniku intensywnego rozwoju miasta znalazła się w samym jego centrum. Lokalizacja taka nie jest korzystna ani dla miasta, ani dla pozbawionych możliwości rozwoju zakładów, dlatego też podjęto decyzję o likwidacji huty i wykorzystaniu terenu na inne cele. Część tej przestrzeni zostanie wkrótce wykorzystana na budowę Focus Parku. Przekształcenie terenu poprzemysłowego w centrum rozrywkowo - handlowe przyczyni się do podniesienia estetyki i użyteczności tego obszaru. W ten sposób Parkridge CE Retail ma szansę przywrócić teren miastu i jego mieszkańcom, zapobiegając procesowi zamierania historycznych centrów urbanistycznych.
Focus Park zlokalizowany będzie w samym sercu miasta, przy ulicy Jagiellońskiej - nieopodal rynku oraz głównego szlaku handlowego Gliwic - ulicy Zwycięstwa. Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest bliskość dworca kolejowego i autobusowego, ułatwiająca dotarcie do Focus Parku klientom. Całkowita powierzchnia obiektu to 140 tys. m2. Focus Park Gliwice będzie miał 2 poziomy handlowe i 4 kondygnacje parkingu, na którym przewidziano miejsca na ok. 1500 samochodów.

Na terenie Focus Parku znajdzie się ponad 220 butików, punktów usługowych i gastronomicznych. Powstanie tam także gigantyczny kompleks kinowy. Dodatkową atrakcję gliwickiego kompleksu stanowić będzie nowoczesne centrum fitness. Szacuje się, że w centrum znajdzie pracę 2200 osób.
Parkridge Holdings należy do czołowych firm deweloperskich w Wielkiej Brytanii. Specjalizuje się w przejmowaniu starych kompleksów i przekształcaniu ich w nowoczesne obiekty rozrywkowe, galerie handlowe czy apartamentowce. Najbardziej znane inwestycje grupy, to Marina w Brighton i Cinema Millenium w Londynie.
W Polsce firma działa od 2003 roku i składa się z dwóch działów. Parkridge CE Retail buduje śródmiejskie centra rozrywkowo-handlowe Focus Park. Pierwszych pięć obiektów zostanie zlokalizowanych w Białymstoku, Bydgoszczy, Gliwicach, Rybniku i Zielonej Górze. Ponadto, jako Parkridge CE Developments, firma zajmuje się budową centrów logistycznych. Łączna wartość wszystkich inwestycji Parkridge CE przewidzianych w Polsce w najbliższych latach wynosi ok. 2 mld zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej