Park miniaturowych budowli

2007-05-17 16:21

Myślecinek proponuje bardzo urozmaicony program inwestycyjny. Oprócz budowy skate parku i pola golfowego planowane jest stworzenie parku miniaturowych budowli.

Projekt nosi nazwę "Park Edukacyjny - świat na wyciągnięcie dłoni", jego pomysłodawcami są Leśny Park Kultury i Wypoczynku oraz bydgoska firma Wiatraczek. Projekt ma powstać tuż obok lunaparku, na placu za autodromem. Jego zakres zakłada powstanie miniatur polskiej wsi z charakterystycznymi dla niej obiektami, a w późniejszym czasie także kilku budynków przemysłowych, bydgoskiej starówki z początku XX wieku i najciekawszych zakątków Torunia. Miniatury ma wykonać grupa modelarzy zebranych przy fundacji. Pierwsze z nich powstaną już w lipcu.

Nie będzie to tania inwestycja - modele kosztują od kilku do nawet 30 tysięcy. Największe z nich będą wielkości człowieka. Andrzej Kowalski, dyrektor do spraw marketingu LPKiW w Myślęcinku zapewnia, że część pieniędzy weźmie z budżetów kolejnych lat, resztę zaś pokryją fundusze unijne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej