Panattoni Park Ożarów - rozpoczyna się budowa nowego obiektu magazynowego

2010-04-08 17:15
Panattoni Park Ożarów
Autor: TBWA PR Docelowo w Panattoni Park Ożarów powstaną trzy hale magazynowe o łącznej powierzchni 65 tys. mkw.

Panattoni Europe poinformował o rozpoczęciu budowy drugiego budynku w Panattoni Park Ożarów. Klientami parku pod Warszawą zostały Loxxess-Transteam oraz firma z branży telekomunikacyjnej, które zajmą całą powierzchnię nowego obiektu magazynowego.

Budowa drugiej fazy Panattoni Park Ożarów rozpoczęła się w połowie marca 2010 r. Najemcami parku została firma Loxxess-Transteam oraz podmiot z branży telekomunikacyjnej. Firma Loxxess-Transteam, operator logistyczny należący do niemieckiej grupy Loxxess AG, zajmie w Ożarowie 7270 m2 magazynu oraz 380 m2 biura. 

- Zamiarem Loxxess-Transteam jest uruchomienie w nowej lokalizacji dwóch nowych projektów tj. Loxxess Pharma (skład konsygnacyjny) i Loxxess e-commerce. W tym celu część powierzchni magazynowej zostanie dostosowana do wymogów prowadzenia działalności dla branży farmaceutycznej, w której - poza najwyższymi standardami obsługi - muszą być spełnione warunki utrzymania temperatury w granicach +15 +25 st. C i wilgotność do 70%. Poza specjalistycznymi pomieszczeniami, Loxxess-Transteam prowadzić będzie usługę w zakresie standardowej obsługi towarów w magazynie wysokiego składowania oraz produktów drobnicowych – mówi Anna Dębska, General Manager Loxxess-Transteam.

Drugi klient w parku, reprezentujący branżę telekomunikacyjną, wynajął 9210 m2 powierzchni magazynowej oraz 700 m2 na biura i pomieszczenia socjalne. Nowi najemcy wprowadzą się do magazynów i biur w trzecim kwartale tego roku.

Panattoni Park Ożarów zlokalizowany jest w Ożarowie Mazowieckim w odległości około 15 km od centrum Warszawy, niedaleko trasy E30 biegnącej z Warszawy do Poznania oraz w pobliżu planowanej autostrady A2 z Berlina do Moskwy. Obecnie park składa się z jednego budynku o powierzchni ok. 30 tys. m2, którego najemcami są firmy ACP Pharma, Hand-Prod oraz Astellas Pharma i Mercator Papier. Docelowa powierzchnia centrum dystrybucyjnego to 65 tys. m2 w ramach trzech hal magazynowych.

Aktualnie deweloper nadzoruje budową parków w Czeladzi, Poznaniu, Wrocławiu i pod Warszawą. Łącznie około 100 000 m2 powierzchni magazynowej Panattoni jest w budowie. W drugim kwartale tego roku zaplanowane są prace budowlane w rejonie Gdańska, Torunia i Gliwic. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej