Panattoni Park Ożarów - rozpoczyna się budowa nowego obiektu magazynowego

2010-04-08 17:15
Panattoni Park Ożarów
Autor: TBWA PR Docelowo w Panattoni Park Ożarów powstaną trzy hale magazynowe o łącznej powierzchni 65 tys. mkw.

Panattoni Europe poinformował o rozpoczęciu budowy drugiego budynku w Panattoni Park Ożarów. Klientami parku pod Warszawą zostały Loxxess-Transteam oraz firma z branży telekomunikacyjnej, które zajmą całą powierzchnię nowego obiektu magazynowego.

Budowa drugiej fazy Panattoni Park Ożarów rozpoczęła się w połowie marca 2010 r. Najemcami parku została firma Loxxess-Transteam oraz podmiot z branży telekomunikacyjnej. Firma Loxxess-Transteam, operator logistyczny należący do niemieckiej grupy Loxxess AG, zajmie w Ożarowie 7270 m2 magazynu oraz 380 m2 biura. 

- Zamiarem Loxxess-Transteam jest uruchomienie w nowej lokalizacji dwóch nowych projektów tj. Loxxess Pharma (skład konsygnacyjny) i Loxxess e-commerce. W tym celu część powierzchni magazynowej zostanie dostosowana do wymogów prowadzenia działalności dla branży farmaceutycznej, w której - poza najwyższymi standardami obsługi - muszą być spełnione warunki utrzymania temperatury w granicach +15 +25 st. C i wilgotność do 70%. Poza specjalistycznymi pomieszczeniami, Loxxess-Transteam prowadzić będzie usługę w zakresie standardowej obsługi towarów w magazynie wysokiego składowania oraz produktów drobnicowych – mówi Anna Dębska, General Manager Loxxess-Transteam.

Drugi klient w parku, reprezentujący branżę telekomunikacyjną, wynajął 9210 m2 powierzchni magazynowej oraz 700 m2 na biura i pomieszczenia socjalne. Nowi najemcy wprowadzą się do magazynów i biur w trzecim kwartale tego roku.

Panattoni Park Ożarów zlokalizowany jest w Ożarowie Mazowieckim w odległości około 15 km od centrum Warszawy, niedaleko trasy E30 biegnącej z Warszawy do Poznania oraz w pobliżu planowanej autostrady A2 z Berlina do Moskwy. Obecnie park składa się z jednego budynku o powierzchni ok. 30 tys. m2, którego najemcami są firmy ACP Pharma, Hand-Prod oraz Astellas Pharma i Mercator Papier. Docelowa powierzchnia centrum dystrybucyjnego to 65 tys. m2 w ramach trzech hal magazynowych.

Aktualnie deweloper nadzoruje budową parków w Czeladzi, Poznaniu, Wrocławiu i pod Warszawą. Łącznie około 100 000 m2 powierzchni magazynowej Panattoni jest w budowie. W drugim kwartale tego roku zaplanowane są prace budowlane w rejonie Gdańska, Torunia i Gliwic. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej