Otwarcie kompleksu biurowego Horizon Plaza

2009-06-12 11:10
Horizon Plaza
Autor: materiały od agencji ConTrust

Na warszawskim Mokotowie oddano do dyspozycji najemców kompleks biurowy Horizon Plaza. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 35 000 m2. To jeden z nowocześniejszych obiektów biurowych w Polsce.

Horizon Plaza
Autor: materiały od agencji ConTrust
Horizon Plaza
Autor: materiały od agencji ConTrust

Kompleks Horizon Plaza zlokalizowany jest u zbiegu ulic Wołoskiej i Domaniewskiej oraz Rodziny Hiszpańskich. Zespół składa się z dwóch budynków połączonych i zróżnicowanych pod względem wysokości i kształtu. Wyższy budynek – o powierzchni 26 217 m2 – przypomina trzy nakładające się na siebie fale, z których najwyższa ma 11 kondygnacji. Ustawiony do niego prostopadle budynek o łącznej powierzchni 8806 m2 oparty jest na prostej bryle i ma 7 kondygnacji.
Kompleks wyposażony został w elektroniczne systemy zarządzania, które optymalizują zużycie energii, czuwają nad utrzymaniem odpowiedniej temperatury, stopnia nawilżenia i przepływu powietrza, dzięki czemu użytkownicy biurowca mają gwarancję obniżenia kosztów eksploatacji obiektu. Materiały, z jakich został wykonany to m.in. szkło, stal oraz aluminium. Biurowiec wyróżnia się formą, która czyni go jednym z nowocześniejszych biurowców w Polsce. Od 1 maja 2009 r. właścicielem budynku jest niemiecki fundusz nieruchomościowy IVG Immobilien AG z Bonn. Budynek Horizon Plaza został wybudowany przez dewelopera Curtis Development i następnie sprzedany do IVG Immobilien AG. Kompleks zaprojektowała pracownia architektoniczna JSK Architekci.

Przeszklona fasada zapewnia dostęp naturalnego światła prawie do całej przestrzeni biurowej. Duże okna zamontowane są od sufitu do podłogi i ciągną się wzdłuż całego budynku. Wyposażone zostały w sterowane automatycznie żaluzje zewnętrzne, skonfigurowane tak, aby oszczędzać energię zużywaną na chłodzenie biur w słoneczny dzień. Żaluzje posiadają również moduł sterowania ręcznego, a co drugie okno w biurowcu jest otwierane.

Podczas projektowania biurowców Horizon Plaza szczególny nacisk położono na dowolność aranżacji wnętrz. Budynki oferują na jednym piętrze około 3700 m2 otwartej powierzchni – jest to największa w Warszawie przestrzeń biurowa dostępna na jednej kondygnacji. Takie rozwiązanie, bez ograniczeń konstrukcyjnych, umożliwia optymalny podział powierzchni piętra. Istnieje możliwość podziału budynku na oddzielne mniejsze jednostki najmu o powierzchni minimalnej do 154 m2. W środku budynków ulokowano trzony komunikacyjne i zaplecze socjalne – aneksy kuchenne, łazienki, magazyny.

Horizon Plaza
Autor: materiały od agencji ConTrust
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej