Otwarcie fabryki Gillette w Łodzi

2007-05-23 14:30
Fabryka Gillette
Autor: brak danych

Firma Procter & Gamble otworzyła w Łodzi największą na świecie fabrykę ostrzy i maszynek do golenia - Europejskie Centrum Produkcyjne Gilllette Company. Projekt kosztował inwestora 120 mln euro. W fabryce początkowo zatrudnionych zostanie 2 tys. osób.

Europejskie Centrum Produkcyjne Gilllette Company jest największym na świecie ośrodkiem produkcji maszynek do golenia. W skład obiektu wchodzą trzy budynki: hala produkcyjna, centrum pakowania i dystrybucyjne. Powierzchnia centrum produkcyjnego liczy 92,6 tys. mkw. Roczna produkcja kształtować sie będzie na poziomie 1,5 mld sztuk maszynek, które trafiają do ponad 140 krajów, w tym głównie do Europy Środkowej, Wschodniej oraz do Afryki. Wartość inwestycji to 120 mln euro. Pracę w fabryce znajdzie 2 tys. osób, już teraz zatrudnionych jest 65 pracowników. Do tego dochodzą również miejsca pracy u kooperantów fabryki, np. centrum pakowania zarządza partner Gillette - Sonoco, który aktualnie zatrudnia w Łodzi 500 osób. 

Europejskie Centrum Produkcyjne Gillette w Łodzi

Inwestor nieprzypadkowo wybrał Łódź jako miejsce, w którym zbuduje swoją nową fabrykę - przede wszystkim liczyło się to, że miasto leży w centrum Polski. Poza tym Procter & Gamble dostał duży, uzbrojony teren, do którego gmina doprowadziła również drogi.

Europejskie Centrum Produkcyjne Gilllette Company w Łodzi to już drugi w Polsce zakład produkcyjny Procter & Gamble. Pierwszy powstał w 1994 roku na warszawskim Targówku i produkuje pieluszki Pampers. W tej fabryce zatrudnionych jest ponad 600 osób.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej