Oticon w Mierzynie

2007-05-17 14:24

Jeden z najstarszych i największych producentów aparatów słuchowych przenosi swoją produkcję z Australii do Mierzyna. Koncern Oticon podał 8 maja biegłego roku do informacji publicznej wiadomość o otworzeniu nowego oddziału, który stworzy w Polsce razem z firmą Sonion Polska.

Inwestor twierdzi, że przy produkcji aparatów słuchowych znajdzie pracę duża liczba zainteresowanych. Początkowo kadrę pracowniczą będą tworzyć pracownicy Sonionu, by po przeszkoleniu odpowiedniej liczby osób móc stworzyć odrębny oddział - obie bowiem firmy działać będą oddzielnie i stworzą całkiem autonomiczne podmioty gospodarcze. Prezes Tomasz Patryka zapewnia, że pierwsze aparaty słuchowe nowej marki wyprodukowane w Mierzynie będzie można kupić już pod koniec tego roku.

Dotychczas to właśnie Sonion specjalizował się w produkcji aparatów słuchowych. Teraz zamierza także uruchomić produkcję nowoczesnych urządzeń i elementów aparatury medycznej. Ich fabryka w Szczecinie jest jedną z największych w Polsce, jaka zajmuje się nowymi technologiami. Produkcja odbywa się w trzech nowoczesnych halach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej