Ostróda: kolejny obiekt Condohotels Group oddany do użytku

2010-12-07 13:02
Ostróda: kolejny obiekt Condohotels Group oddany do użytku
Autor: Condohotels Group Hotel Willa Port Conferences Resort & SPA, ul. Mickiewicza 17, Ostróda. Hotel oferuje 82 pokoje i 24 apartamenty. Położony jest w pobliżu jeziora Drwęckiego. Do dyspozycji gości jest aquapark, fitness, a także wyciąg dla narciarzy wodnych i tor wioślarski.

W listopadzie została ukończona budowa nowego obiektu Condohotels Group w Ostródzie. Hotel Willa Port Conferences Resort & SPA**** został oddany do użytku. Oficjalne otwarcie odbędzie się na początku przyszłego roku (2011 r).

To ostatni moment na zakup apartamentu inwestycyjnego w tym obiekcie. Rozpoczęło się już podpisywanie aktów notarialnych a od stycznia przyszłego roku inwestorzy zaczną czerpać zyski z wynajmu. Ofertę apartamentów condo w hotelu Willa Port można znaleźć w portfolio spółki Condobroker Estates & Consulting, części Condohotels Group. Oferuje ona formę inwestycji w nieruchomości hotelowe z gwarancją osiągnięcia 25% zysku w okresie pierwszych 3 lat.

Strategia inwestycyjna w systemie condo obejmuje zakup wysokiej klasy apartamentu hotelowego i przekazanie go w zarządzanie wykwalifikowanej firmie, której celem jest maksymalizacja zysków. Na podstawie umowy najmu zawieranej na 10 lat w okresie pierwszych 3 lat inwestor otrzymuje gwarancję wypłaty stałych kwartalnych rent o łącznej wartości stanowiącej 25% zainwestowanego kapitału (netto). Zwrot gwarantowany dla właścicieli apartamentów będzie wynosił w pierwszych trzech latach odpowiednio: 7,5%, 8,5% oraz 9% wartości inwestycji netto. W kolejnych latach całkowity przychód z wynajmu wszystkich apartamentów w hotelu jest dzielony pomiędzy inwestorów i operatora w proporcji 50/50. Zyski dla inwestorów przydzielane są według zasady „wspólnego worka”, gdzie podział następuje według metrażu posiadanego apartamentu. Według wstępnych szacunków firmy w kolejnych latach jest możliwe osiąganie zysków nawet do 14% inwestycji netto. Kupujący apartament w Willa Port Resort mają także możliwość uzyskania zwrotu 22% VAT nawet, jeśli nie prowadzą działalności gospodarczej. Większość kosztów związanych z utrzymaniem i eksploatacją apartamentu ponosi operator, po stronie właściciela pozostaje jedynie fundusz remontowy oraz podatki - gruntowy i od nieruchomości.

Hotel Willa Port Conference Resort & SPA jest położony w Ostródzie na Mazurach, tuż nad brzegiem Jeziora Drwęckiego. Znajdują się w nim 83 komfortowe pokoje, dwie restauracje, zaplecze konferencyjne oraz kompleks spa & wellness. Do dyspozycji gości przeznaczono parking ze 120 miejscami postojowymi. Dostępne są także pokoje dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Hotel oferuje nowoczesną salę konferencyjno-widowiskową o powierzchni 288 mkw. z możliwością podziału na dwa mniejsze pomieszczenia. Dostępne są także dwie sale o powierzchni 65 i 60 mkw.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej