Olivia Star najwyższym budynkiem w północnej Polsce

2016-07-04 13:59
Olivia Star
Autor: Olivia Business Centre Olivia Star będzie miał wysokość 150 m, a z iglizcami 180 m i 35 pięter

Biurowiec Olivia Star to kolejny etap budowy kompleksu Olivia Business Centre. Dopiero teraz, po 15 miesiącach od rozpoczęcia jego budowy, wiadomo że budynek będzie miał nawet 180 m wysokości.

Budynek Olivia Star powstanie między istniejącymi biurowcami Olivia Four i Olivia Six. Początkowo miał mieć 44 m i 15 pięter, ale inwestor OBC wystąpił o zmianę warunków i dziś wiadomo, że wieżiowiec będzie miał ponad 150 m wysokości (z iglicą 180 m) i 35 pięter. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie 67 672 m², w tym użytkowa 59 280 m². Będą w nim 3 kondygnacje podziemne, na których znajda się 253 miejsca postojowe oraz punkt ładowania samochodów elektrycznych. Na najwyższych kondygnacjach zaprojektowano ogólnodostępny taras widokowy i centrum konferencyjne. Będą do nich prowadziły dwie bezpośrednie windy.

Na wewnętrznym patio kompleksu Olivia Business Centre powstanie przeszkolony ogród zimowy połączony z biurowcem Olivia Star. Budynek będzie certyfikowany w systemie BREEAM. Projekt powstał w pracowni BJK Architekci. Generalnym wykonawcą jest firma Pekabex, a inwestorem Olivia Business Centre.

Wprowadzenie pierwszych najemców planowane jest na wiosnę 2017 roku.

Olivia Star
Autor: Olivia Business Centre Inwestorem jest firma Olivia Business Centre

Nazwa inwestycji: Olivia Star
Lokalizacja: Gdańsk Oliwa
Funkcja: biurowa
Inwestor: Olivia Business Centre
Generalny wykonawca: Pekabex
Projektant: BJK Architekci
Całkowita powierzchnia: 67 672 m²
Powierzchnia użytkowa: 59 280 m²
Liczba kondygnacji: 35
Rozpoczęcie budowy: kwietnia 2015
Zakończenie budowy: I kwartał 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej