Ogrody Geyera. Trwa rewitalizacja dawnych zakładów włókiennictwa w Łodzi

2019-06-04 9:53
Ogrody Geyera
Autor: Marzena Sarniewicz

Ogrody Geyera, czyli dawne zakłady włókiennictwa Ludwika Geyera przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, pięknieją z dnia na dzień. Rewitalizacja obejmuje teren o powierzchni 10,5 ha. Ogrody Geyera to kolejny zabytkowy kompleks poprzemysłowy w Łodzi, gdzie powstaną nowoczesne powierzchnie handlowe, biurowe, hotelowe i mieszkaniowe oraz placówki kulturalne.

Właścicielem terenu, na którym znajdują się dawne zakłady włókiennictwa Ludwika Geyera, od 2016 roku jest spółka Miss Domain zależna od firmy Monnari Trade. Działka, na której prowadzona jest inwestycja leży między ulicami: Piotrkowską, Czerwoną, Wólczańską i Sieradzką. Roboty budowlane na terenie Ogrodów Geyera ruszyły w 2017 roku, aktualnie poszukiwani są najemcy pierwszych zrewitalizowanych budynków.

Inwestycja Ogrody Geyera podzielona jest na kilka etapów

Przy ulicy Piotrkowskiej 293/305 w pierwszym etapie rewitalizowane były budynki zabytkowe oraz duża część przestrzeni zielonych, na których powstaną ogólnodostępne place, skwery oraz ogrody. W kolejnych etapach sukcesywnie będą otwierane rewitalizowane przestrzenie oraz nowo wybudowane budynki mieszkaniowe, biurowe oraz handlowe. Oprócz powierzchni handlowych w kompleksie powstaną placówki kulturalne. Inwestor nawiązał współpracę m.in. z Muzeum Papieru i Druku, jednym z łódzkich teatrów oraz wieloma mniejszymi instytucjami kulturowymi. Ponadto w inwestycji powstanie dużo terenów zielonych, na których organizowane mają być imprezy plenerowe.

Ogrody Geyera
Autor: Archiwum serwisu Ogrody Geyera - wnętrze zrewitalizowanego budynku

Ogrody Geyera w liczbach:

  • 105000 m² - cała powierzchnia inwestycyjna
  • 10000 m² - powierzchni najmu w etapie I
  • 2000 m² - powierzchnia najmu dla instytucji kulturalnych
  • 500 miejsc parkingowych
Ogrody Geyera
Autor: Archiwum serwisu Ogrody Geyera - wnętrze zrewitalizowanego budynku

Jak dojechać do Ogrodów Geyera w Łodzi?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej