Office Interiors już działa

2009-06-01 17:36
Office Interiors
Autor: Kinnarps Polska Sp. z o.o. Biurowiec Office Interiors już otwarty

Wewnątrz biurowca znajdują się również przestronne wewnętrzne foyer z recepcją i kawiarnią, a także antresola i dwie sale konferencyjne na pierwszym piętrze. Przygotowano również zielony taras na dachu między budynkami. Pozostałą część powierzchni zajmują biura. Office Interiors znajduje się na wrocławskich Bielanach.

Inwestorem Office Interiors jest firma Kinnarps Polska Sp. z o.o. Na uroczyste otwarcie biurowca zaproszono władze samorządowe, architekta - Zbigniewa Walasa, a także wykonawców. Na wrocławskich Bielanach przy Al. Karkonoskiej, na działce o powierzchni ponad 9000 m2 powstał kompleks pod nazwą Office Ineriors. Są to dwie czterokondygnacyjne bryły połączone częścią niższą o łącznej powierzchni użytkowej 7500 m2, w której znajdują się też garaże podziemne.
"Budowa nowego obiektu biurowego we Wrocławiu to bardzo ważny etap naszej strategii szybkiego wzrostu na polskim rynku." - mówi Beata Osiecka, prezes Kinnarps Polska.
Office Interiors łączy w sobie różne funkcje: ekspozycyjną, edukacyjną i biurową. Na parterze budynku mieści się salon wystawowy Kinnarps oraz siedziba wrocławskiego biura handlowego firmy. Pozostałą część powierzchni zajmują biura najemców.

Office Interiors
Autor: Kinnarps Polska Sp. z o.o. "Inspiracją dla architektury budynku były charakterystyczne dla Skandynawii – prostota, harmonia bryły i naturalność użytych materiałów – drewna, szkła, kamienia. Dzięki infrastrukturze wybudowanej w ramach inwestycji, możliwa będzie budowa obiektów na sąsiednich działkach. Mamy nadzieję, że miejsce w którym jesteśmy stanie się katalizatorem nowych inwestycji na styku gminy Kobierzyce i miasta Wrocław" – powiedział Zbigniew Walas, autor projektu architektonicznego.

Decyzja o zakupie działki pod budowę, o powierzchni 9700 m2, została podjęta wiosną 2007 r. Natomiast pierwsze prace budowlane rozpoczęły się już w listopadzie tego samego roku. Koszt inwestycji wyniósł 37 mln zł.

"Spotykamy się w dniu inauguracji, pamiętając, że jeszcze półtora roku temu były tu tylko zaniedbane zarośla. Jeszcze do niedawna wszyscy wjeżdżający do miasta patrzyli w stronę centrum handlowego.Tą inwestycją zmieniliśmy kierunek spojrzenia na Wrocław. Teraz wszyscy patrzą w tę stronę. W stronę Office Interiors." - powiedział Jarosław Skrzyniarz, szef wrocławskiego oddziału firmy Kinnarps.

Firma Kinnarps Polska może pochwalić się także nagrodą Szwedzkiej Rady ds. Środowiska (SEC) - "Znakomity Ekologiczny Dostawca 2009" (Excellent Green Supplier).
W marcu 2009 r. przedstawiciele Kinnarps odebrali nagrodę, przyznawaną corocznie przez Szwedzką Radę ds. Środowiska. Jury uzasadniło swoją decyzję w następujący sposób:
"Kinnarps został nagrodzony ze względu na wieloletnią tradycję istotnej pracy dla środowiska oraz dzięki zrozumieniu wagi działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Kinnarps od dawna reprezentuje nowatorskie pomysły w dziedzinie technologii rozwoju oraz surowców. Firma dba również o to, by drewno używane w produkcji ich mebli pochodziło z odpowiedzialnie i rozsądnie zarządzanych lasów. Jednocześnie Kinnarps podjął się odpowiedzialności za rozpowszechnianie wiedzy oraz opinii wśród krajowych oraz międzynarodowych działaczy branżowych."


Praca SEC sprawiła, że Szwecja postrzegana jest jako światowy lider ekologicznych zakupów do sektora publicznego, dzięki czemu Komisja Europejska, podejmując decyzję o zwiększeniu ilość przyjaznych dla środowiska “zielonych” zakupów publicznych w ramach UE, wśród wielu kategorii produktów, wzięła pod uwagę wyposażenie meblowe. Dla reszty kategorii opracowano osobne systemy wytycznych, ale w kwestii mebli grupa odpowiedzialna za projekt postanowiła wykorzystać bez zmian system opracowany przez SEC.

Office Interiors - otwarcie
Autor: Kinnarps Polska Sp. z o.o. Od lewej: Beata Osiecka - prezes Kinnarps Polska Sp. z o.o., Jarosław Skrzyniarz - Local Sales Manager we Wrocławiu oraz Henry Jarlsson - dyrektor generalny.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej