Nowa inwestycja Rondo Wiatraczna

2016-06-20 13:57
Universam Grochów
Autor: Dantex Sp. z o.o. Wizualizacja bazaru w okolicy Universamu Grochów w Warszawie

Od marca 2016 trwały prace związane z rozbiórką dawnego Universamu Grochów na miejscu którego powstanie budynek mieszkalno-biurowo-usługowy. Aktualnie konsorcjum firm Społem Praga Południe i Dantex rozpoczyna budowę nowego kompleksu. Generalnym wykonawcą został Unibep z Bielska Podlaskiego. Projekt architektoniczny budynku wykonała pracownia FSP Arcus.

Na miejscu starego Universamu Grochów, położonego na Pradze Południe u zbiegu ul. Grochowskiej, al. Stanów Zjednoczonych i Waszyngtona, powstanie nowoczesny kompleks mieszkaniowo-biurowo-usługowy. Trzon budynku będzie miał 8 kondygnacji, natomiast od strony ul. Grochowskiej i al. Stanów Zjednoczonych powstaną dwie 15-piętrowe wieże. W nowym Universamie znajdzie się dwukondygnacyjna galeria handlowa (11 tys. m²), powierzchnie biurowe (1,5 tys. m²) oraz 460 mieszkań (23 tys. m²). Galeria zajmie cały parter i pierwsze piętro obiektu, na których zaprojektowano około 60 sklepów i punktów usługowych. Jednym z najemców będzie firma Społem, która zajmie powierzchnię około 2,5 tys. m². Supermarket Społem od 39 lat miał siedzibę w Universamie Grochów, był jednym z pierwszych i największych wielkopowierzchniowych, samoobsugowych sklepów spożywczych w Warszawie. Kolejnym akcentem nawiązującym do przeszłości będą neony – UNIVERSAM "GROCHÓW" i PRAGA POŁUDNIE – które zostaną zainstalowane na elewacji nowego budynku. Również rzeźba panny autorstwa Kazimierza Zielińskiego będzie zrekonstruowana i umieszczona wewnątrz budynku na środku pasażu galerii handlowej. Pod całym budynkiem zaprojektowano jednopoziomowy parking podziemny ze 160 miejscami postojowymi. Planowany termin oddania obiektu do użytkowania to I kwatrał 2018.

Na terenie przylegającym do działki na której powstaje nowoczesny kompleks od lat funkcjonuje targowisko. Zgodnie z najnowszymi informacjami z Urzędu Dzielnicy Praga-Południe są plany modernizacji bazaru. Trwają rozmowy inwestorów oraz przedstawicieli urzędu dzielnicy ze Stowarzyszeniem Kupców Grochowa. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości w miejscu obecnego targowiska powstanie bazar na miarę XXI w. Budowa ma być realizowana na zasadach własności przy udziale kapitału polskiego.

Zmiany dotyczą również pętli tramwajowej przy rondzie Wiatraczna. Możliwe, że będzie ona przeniesiona w okolice ronda Marsa. Pętla autobusowa pozostanie na swoim miejscu.

Universam Grochów
Autor: Dantex Sp. z o.o.
Universam Grochów
Autor: Dantex Sp. z o.o. Wizualizacja kompleksu jaki powstanie na miejscu Universamu Grochów przy rondzie Wiatraczna w Warszawie
Universam Grochów
Autor: Dantex Sp. z o.o. Wnętrze nowego Universamu Grochów w Warszawie

Nazwa inwestycji: Universam Grochów
Lokalizacja: zbieg ul. Grochowskiej, al. Stanów Zjednoczonych i Waszyngtona, Warszawa
Funkcja: mieszkalno-usługowa
Inwestor: Społem Praga Południe i firma Dantex
Generalny wykonawca: Unibep
Projektant: FSP Arcus
Liczba kondygnacji: 8-15
Powierzchnia handlowa: 11 tys. m²
Powierzchnia mieszkalna: 23 tys. m²
Powierzchnia biurowa: 1,5 tys. m²
Liczba miejsc parkingowych: 160
Zakończenie budowy: I kwatrał 2018

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czytaj więcej