Nowy stary biurowiec w Warszawie. Adgar modernizuje Ochotę Office Park i zmienia go w Adgar Park West

2013-11-07 14:38
biurowiec adgar park west warszawa
Autor: Adgar Od strony Alei Jerozolimskich zostanie dobudowana szklana fasada, która ma nadać całemu kompleksowi nowoczesnego wyglądu i uspokoić "bogatą" w detale architektoniczne obecną elewację biurowca

Adgar zapowiada zmiany w Ochota Office Park. Zmieni się nie tylko nazwa, logo i wygląd biurowca, Adgar ma też ciekawy pomysł na koncepcję modernizowanego kompleksu biurowego. Będzie to pierwszy biurowiec w Warszawie z całoroczną ścieżką do biegania.

Biurowce Ochota Office Park znajdują się w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 181. Kompleks składa się z trzech połączonych ze sobą budynków. Łącznie oferują 43 000 m2 powierzchni biurowej i 1100 miejsc parkingowych, m.in. w garażu podziemnym. Grupa Adgar kupiła biurowce w czerwcu 2013 roku z zamiarem ich modernizacji. Projekt zmian przygotowała pracownia Hermanowicz Rewski Architekci.

Modernizacja biurowców będzie polega na odnowieniu elewacji wszystkich trzech budynków, wprowadzeniu czytelnej komunikacji pomiędzy poszczególnymi biurowcami, wyremontowaniu wnętrz (zmiany mają być widoczne głównie na parterze: zostaną wyburzone m.in. ścianki działowe, odsłonięte słupy konstrukcyjne, uspokojone kolory we wnętrzu), likwidacji niektórych naziemnych miejsc parkingowych i wprowadzeniu w ich miejsce niskiej ieleni, wymianie nawierzchni wokół biurowców.

Największe zmiany będą dotyczyć biurowca A. Od strony Alei Jerozolimskich do istniejącej elewacji zostanie dobudowana szklana fasada. Przeszklenie będzie mocowane na mieszanej konstrukcji dźwigarów stalowych i z drewna klejonego. Wymiary nowej przeszklonej fasady to 100 m długości i 18 m wysokości. Dzięki takiemu rozwiązaniu pomiędzy nową i starą elewacją biurowca powstanie zadaszona ulica handlowa.

Architekci z pracowni Hermanowicz Rewski zaproponowali nową kolorystykę elewacji biurowców. Ma być ona utrzymana w sekwencji ciemny-jasny-ciemny, co pozwoli nadać spójności dla całego kompleksu budynków, a także "uspokoić" architekturę biurowców wybudowanych w latach 90-tych.

W Adgar Park West zostaną zmodernizowane również instalacje informatyczne i infrastruktura biurowa.

Inwestor, grupa Adgar, ma ciekawy pomysł na koncepcję modernizowanego kompleksu biurowego. Otóż Adgar West Park będzie pierwszym biurowcem w Polsce w którym inwestor chce całą powierzchnię parteru przeznaczyć na usługi związane tylko i wyłącznie ze sportem. Strefa sportu, rekreacji i zakupów, którą planuje stworzyć inwestor w modernizowanym biurowcu zajmie 6000 m2. Pod jednym dachem znajdą się sklepy sportowe, specjalistyczne poradnie sportowe, centra fitness (z mini basenami Swim Jet Pools, stacjami na zamontowanie własnego roweru i możliwością wyboru poziomu trudności tras rowerowych), centrum triathlonu, centrum medycyny sportowej. Największą atrakcją nowych biurowców będzie z pewnością dostępna dla wszystkich całoroczna bieżnia o długości 900 m z nawierzchnią poliuretanową, która zostanie wytyczona wokół kompleksu.

Prace modernizacyjne mają ruszyć na początku 2014 roku. W tej chwili trwają rozmowy z generalnymi wykonawcami i uzgodnienia formalne. Nowy biurowiec ma być gotowy w drugiej połowie 2014 roku. Planowany koszt inwestycji to 15 mln euro.

Dodatkowo Adgar zapowiedział rozbudowę kompleksu o czwarty biurowiec. Jego realizacja zależy od powodzenia projektu modernizacji kompleksu Adgar West Park i stopnia komercjalizacji w nim powierzchni biurowej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej