Nowy punkt na warszawskiej mapie biurowej

2009-11-27 11:38
Equator II, Warszawa (Al. Jerozolimskie)
Autor: od Jones Lang LaSalle Equator II spełni wszystkie wymogi oferowane przez budynki biurowe klasy A, w tym m.in. wyposażenie, jak np: klimakonwektory sufitowe, przeszklenia od podłogi do sufitu, najnowszy system zarządzania budynkiem i bezpieczeństwa, osiem szybkobieżnych wind (7 osobowych i 1 towarowa) z preselekcją wyboru piętra oraz czterokondygnacyjny podziemny parking na 250 miejsc postojowych. Idealna lokalizacja Equator II w Al. Jerozolimskich w Warszawie, zapewni doskonały dostęp do transportu publicznego (autobusów, tramwajów, pociągu), lotniska, galerii handlowych i innych obiektów użyteczności publicznej.

O rozpoczęciu prac budowlanych biurowca Equator II, drugiej fazy warszawskiego kompleksu biurowego Equator - 26 listopada 2009 r. - poinformował Karimpol. Projekt uzyskał już pozwolenie na budowę. Na generalnego wykonawcę wybrana została firma PORR.

Equator II jest realizowany przez Zenith Real, spółkę zależną Grupy Karimpol. Polski oddział z siedzibą w Warszawie nadzoruje projektowanie i budowę Equator II oraz zarządza najmem i innymi operacjami dotyczącymi klientów.

Budowa Equator II zostanie rozpoczęta bez podpisanych umów przednajmu.
- Jest to ważny i rzadko występujący na rynku warszawskim, a także regionalnym rynku Europy Środkowo-Wschodniej precedens pokazujący rosnące zaufanie w poprawę kondycji rynku w 2011 r. i dalej - podkreśla Martin Prokes, reprezentujący Grupę Karimpol.

- Z powodu światowego kryzysu finansowego, warszawski rynek nieruchomości był ograniczony. Większość inwestycji, które były planowane na oddanie w latach 2010-2011, zostały wstrzymane przez banki, niechętne do udzielania finansowania. Equator II jest jednym z niewielu projektów biurowych, które zostaną wybudowane bez zabezpieczenia w postaci zawartych umów przednajmu. Także pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się do budynku na początku października 2011 r. Najemcy poza ustaloną i pewną datą oddania projektu, skorzystają także z wysokiej jakości środowiska pracy, jaką oferuje ten biurowiec zlokalizowany dogodnie na obrzeżach biznesowego centrum Warszawy - mówi Ewelina Kałużna, starszy konsultant w firmie Jones Lang LaSalle (wyłączny doradcy ds. wynajmu Equator II).

Equator II będzie oferował 21 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej na 12 kondygnacjach. Układ piętra pozwoli na elastyczną i efektywną aranżację biura w opcji otwartej przestrzeni lub z podziałem na moduły, czy kombinacji obu. Pozostała powierzchnia na parterze będzie mogła zostać wykorzystana na potrzeby salonu wystawowego, sklepu czy biura.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej