Nowy hotel we Wrocławiu

2008-09-01 13:00
Hotel _akme
Autor: AKME

Wrocław ma szansę na nowy hotel. Miejsce pod inwestycję znajduje się przy ul. Wróblewskiego, w otoczeniu terenów zielonych, ale z łatwym dojazdem do centrum.

Hotel powstanie na działce o powierzchni ponad 9 000 m2, na terenie należącym do Zdzisława Wiśniewskiego, właściciela firmy AKME. Teren pod inwestycję objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i ma pozwolenie na budowę.
Projekt architektoniczny przygotowany przez wrocławskie biuro projektowe Impressio zakład budowę hotelu trzy- lub czterogwiazdkowego o powierzchni użytkowej około 12 000 m2, w którym powstanie blisko 300 pokoi, w tym również apartamenty. Dodatkowo obiekt będzie miał podziemny parking, który pomieści około 140 aut.

Inwestycja nabiera tym większego znaczenia, że Wrocław już teraz pilnie potrzebuje nowych hoteli, a w kontekście EURO 2012, intensywny rozwój bazy hotelowej jest niezbędny.
Prawdopodobnie będzie to największy hotel we Wrocławiu. Jako firma wciąż rozważamy czy sami zrealizujemy projekt, czy podejmiemy współpracę z partnerem biznesowym, a może wystawimy działkę na sprzedaż - mówi Zdzisław Wiśniewski.

sierpień 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej