Nowy hotel w centrum Warszawy

2007-06-04 16:20

W ścisłym centrum biznesowym Warszawy, u zbiegu ulic Wspólnej i Chałubińskiego, powstanie czterogwiazdkowy hotel - System. Budowa ma się rozpocząć na początku 2005 roku.

Hotel wybuduje krakowska Spółka Mieszkaniowa Salwator. Obiekty tego typu powstały już w Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie, firma planuje budowę kolejnych hoteli należących do sieci System - w Katowicach, Gdańsku i Zakopanem.

Warszawski hotel będzie miał 13 kondygnacji naziemnych i trzy podziemne. Najniższe kondygnacje podziemne - drugą i trzecią - zajmie garaż z 52 miejscami postojowymi. Na pierwszym podziemnym poziomie powstanie część rekreacyjna z basenem i fitness centrum. Parter zajmie recepcja i bar, piętro wyżej zaplanowano część gastronomiczną. Na drugim piętrze powstaną sale konferencyjne. Pozostałe piętra - od trzeciego do trzynastego - zajmą pokoje hotelowe. Łączna powierzchnia użytkowa hotelu wyniesie ok. 11 tys.m.kw. Budynek ma powstać w ciągu 16 miesięcy, co oznacza, że powinien być oddany do użytku w trzecim kwartale 2006 roku. Obecnie trwają procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Ciekawostką jest to, że w nowym hotelu będzie można kupić wyposażony pokój na własność hipoteczną. Cena pokoju (o powierzchni 19,8 m.kw.) wraz z udziałem w nieruchomości gruntowej wynosi 241 tys. 560 zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej