Nowy hotel w centrum Warszawy

2007-06-04 16:20

W ścisłym centrum biznesowym Warszawy, u zbiegu ulic Wspólnej i Chałubińskiego, powstanie czterogwiazdkowy hotel - System. Budowa ma się rozpocząć na początku 2005 roku.

Hotel wybuduje krakowska Spółka Mieszkaniowa Salwator. Obiekty tego typu powstały już w Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie, firma planuje budowę kolejnych hoteli należących do sieci System - w Katowicach, Gdańsku i Zakopanem.

Warszawski hotel będzie miał 13 kondygnacji naziemnych i trzy podziemne. Najniższe kondygnacje podziemne - drugą i trzecią - zajmie garaż z 52 miejscami postojowymi. Na pierwszym podziemnym poziomie powstanie część rekreacyjna z basenem i fitness centrum. Parter zajmie recepcja i bar, piętro wyżej zaplanowano część gastronomiczną. Na drugim piętrze powstaną sale konferencyjne. Pozostałe piętra - od trzeciego do trzynastego - zajmą pokoje hotelowe. Łączna powierzchnia użytkowa hotelu wyniesie ok. 11 tys.m.kw. Budynek ma powstać w ciągu 16 miesięcy, co oznacza, że powinien być oddany do użytku w trzecim kwartale 2006 roku. Obecnie trwają procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Ciekawostką jest to, że w nowym hotelu będzie można kupić wyposażony pokój na własność hipoteczną. Cena pokoju (o powierzchni 19,8 m.kw.) wraz z udziałem w nieruchomości gruntowej wynosi 241 tys. 560 zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej