Nowy biurowiec firmy Ericpol w Łodzi oddany do użytku

2015-02-09 16:47
biurowiec ericpol lodz
Autor: Horizone Studio Projekt biurowca dla firmy Ericpol opracowało biuro projektowe Horizone Studio

Nowa inwestycja Ericpol już zakończona – STRABAG wybudował biurowiec w centrum Łodzi, na miejscu dawnego basenu Olimpia. Biurowiec wyróżnia się efektowną elewacją z szarej cegły i zastosowaniem nowoczesnych technologii. Koszt nowej inwestycji to przeszło 60 mln zł

Nowa inwestycja, nowe technologie

Na początku lutego 2015 firma Ericpol ogłosiła oddanie do użytku nowej siedziby, biurowca znajdującego się przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. Budowa trwała 19 miesięcy i kosztowała ponad 60 mln zł.

Biurowiec Ericpol Sofware Pool to nowa łódzka siedziba firmy Ericpol, jednego z najważniejszych polskich przedsiębiorstw z branży informatycznej. Inwestor zdecydował się na wdrożenie nowoczesnych i rzadko spotykanych w polskim budownictwie rozwiązań. Nowy biurowiec w Łodzi wyposażony został między innymi w system stropów termoaktywnych (TABS) a także czujniki pogodowe do sterowania rolet zewnętrznych. Dzięki temu komfort pracy w biurowcu ma być wysoki, a zużycie energii i niekorzystny wpływ na środowisko maksymalnie ograniczone.

Siedziba Ericpol wyposażona jest w system automatyki budynkowej (BMS) zaprojektowany z wykorzystaniem tzw. modelu neuronowego, modelu symulacyjnego neuronowo-adaptacyjnego układu regulacji chłodzenia i ogrzewania. Oznacza to, że system będzie się „uczył” i dostosowywał do przyzwyczajeń użytkowników, utrzymując pożądaną temperaturę.

Wybudowany przez STRABAG Sp. z o.o. biurowiec Ericpol Software Pool ma kubaturę ok. 36 tys. m3, cztery kondygnacjami naziemne i podziemny garaż na 100 samochodów. Bryłę tworzą dwa skrzydła z przeszklonym holem pośrodku. Elewacja pokryta została ręcznie formowaną szarą cegłą z manufaktury Petersena. Bryła budynku usytuowana jest na terenie objętym ochroną konserwatorską. Drzewa z dawnego ogrodu pałacowego Scheiblera otaczają budynek i są doskonale widoczne przez przeszklone elewacje.

Biurowiec Ericpol Software Pool
lokalizacja: Łódź, ul. Sienkiewicza
inwestor: ERICPOL Sp. z o.o.
autorzy: HORIZONE Studio, Dominik Darasz, Bartłomiej Kisielewski, Robert Strzeński
generalny wykonawca: STRABAG Sp. z o.o.
projekt: 2012-2013
realizacja: 2013-2014
Powierzchnia całkowita: 12 121 m2
Powierzchnia netto: 11 150 m2
Kubatura: 35 700 m2

Nowe biura w Łodzi. Siedziba firmy Ericpol
Autor: STRABAG Biurowiec Ericpol w Łodzi - widok od strony ul. Tymienieckiego. Autorem projektu architektonicznego jest HORIZONE Studio, rolę generalnego wykonawcy inwestycji pełni firma Strabag
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej