Nowy biurowiec EQlibrium w Warszawie. Generalnym wykonawcą jest Budimex

2015-10-21 13:47
eqlibrium biurowiec warynski
Autor: Grupa Waryński

Na warszawskiej Woli powstanie nowy biurowiec EQlibrium. Inwestorem jest Grupa Waryński, a realizację przeprowadzi Budimex. Wartość podpisanej umowy to 56,5 mln złotych netto. 20 października 2015 uroczyscie został wmurowany kamień węgielny pod nową inwestycję.

Umowa podpisana została 10 września, a jej realizacja rozpoczęła się 16 września 2015.
Nowoczesny budynek w standardzie technicznym klasy A, ma się znajdować u zbiegu ulic Jana Kazimierza i Ordona na warszawskiej Woli. Zaprojektowany został przez pracownię architektoniczą S.A.M.I. Architekci.
Biurowiec będzie połączeniem dwóch brył o wysokości 6 i 11 pięter. Metraż 10,5 tys. m²  obejmuje powierzchnię biurową i usługową. W podziemiach mają się znaleźć dwie kondygnacje ze 113 miejscami parkingowymi. Ukończenie inwestycji zostało ustalone na koniec 2016 roku.

– Połączenie doświadczenia, wiedzy naszych inżynierów i pracowników z unikalnym projektem architektonicznym EQlibrium sprawia, że jesteśmy przekonani, iż w perspektywie kilkunastu miesięcy zrealizujemy jeden z najbardziej interesujących obiektów biurowych w tej części Warszawy. Zastosowane przez nas rozwiązania technologiczne i najwyższa jakość prowadzonych prac przyczynią się do sukcesu projektu i zadowolenia przyszłych najemców – podkreśla Radosław Górski,  dyrektor Budownictwa Ogólnego Budimex SA.

Biurowiec EQlibrium będzie legitymował się certyfikatem BREEAM na poziomie Very Good oraz realizacją nowoczesnych technologii, takich jak: elewacja o podwyższonej izolacyjności termicznej i akustycznej, system BMS oraz energooszczędne oświetlenie.

Nazwa inwestycji: biurowiec EQlibrium
Lokalizacja inwestycji: zbieg ulic Jana Kazimierza i Ordona, Warszawa
Projekt: S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy Sp. z. o. o.
Inwestor: Grupa Waryński
Generalny wykonawca: Budimex
Początek realizacji: 16 września 2015
Planowany termin zakończenia prac: styczeń 2017
Powierzchnia zabudowy: 10 500 m²
Liczba kondygnacji: 13
Liczba miejsc parkingowych: 113
Szacowany koszt inwestycji: 56,5 mln zł netto

eqlibrium biurowiec warynski
Autor: Grupa Waryński
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej