Nowy aquapark powstanie w Świeradowie Zdroju

2011-02-17 18:11
Nowy aquapark w Świeradowie Zdroju
Autor: PR time – Agencja Public Relations Rozbudowa i modernizacja hotelu górskiego „Malachit” w Świeradowie-Zdroju.

Hotelarsko-turystyczna spółka INTERFERIE przygotowuje się do rozbudowy górskiego hotelu Malachit w Świeradowie Zdroju. Inwestycja polegać będzie na wzniesieniu nowego skrzydła, które mieścić będzie mini aquapark ze strefą relaksacyjną oraz kawiarnię z tarasem na dachu. Z wodnych atrakcji będą mogli korzystać nie tylko hotelowi goście, ale również mieszkańcy oraz przebywający w Świeradowie turyści. Projekt modernizacji i rozbudowy hotelu został opracowany przez biuro projektowe K2-SYSTEM.

Na początku lutego rada nadzorcza INTERFERII pozytywnie zaopiniowała wniosek o modernizację elewacji hotelu Malachit oraz rozbudowę obiektu o część rekreacyjną – mini aquapark. Ma ona na celu podniesienie standardu obiektu i rozszerzenie jego oferty poprzez uzupełnienie istniejącej już części basenowej o zupełnie nową jakość i formę, ale nie jest to jedyny powód:

- Chcemy  wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców. Od dłuższego już czasu czekają oni na aquapark, który miał powstać z prywatnej inicjatywy. Jestem przekonany, że nasza inwestycja wzbogaci propozycje wypoczynku i rekreacji oferowane w Świeradowie-Zdroju. Wiemy też, że popiera ją burmistrz miasta, widząc w tym szansę na rozwój gminy - podkreśla Adam Milanowski, prezes zarządu INTERFERIE.

Koncepcja architektoniczna - przygotowana przez biuro projektowe K2-SYSTEM ze Stargardu Szczecińskiego - zakłada wykorzystanie istniejącego przy Malachicie spadku terenu do lokalizacji najniższego basenu. Będą do niego schodzić trzy tarasy, podzielone w bryle budynku na dwie duże strefy: część relaksacyjną oraz czynnego wypoczynku. W przyziemiu oprócz głównego basenu rekreacyjnego zlokalizowane zostaną również stanowiska kasowe i bramki wejściowe, kompleks szatniowo-prysznicowy, toalety - w tym także toaleta z szatnią dla osób niepełnosprawnych - oraz pomieszczenia gospodarcze. Powstanie również całoroczna kawiarnia z zewnętrznym sezonowym tarasem, mieszczącym się na dachu istniejącej sali gimnastycznej. Dodatkowo kawiarnia scalona będzie łącznikiem z wewnętrznym tarasem na najwyższej kondygnacji hali basenowej. W ten sposób goście odpoczywający przy kawiarnianych stolikach będą mogli obserwować atrakcje wodnego kompleksu.

Rozbudowa Hotelu Malachit
Autor: K2-system & studiookno Marek Kopański Michał Grzybowski

- Przyjęty przez spółkę projekt, oprócz realizacji aquaparku wraz z przyległymi pomieszczeniami, obejmuje także wykonanie termomodernizacji istniejącego budynku hotelowego oraz remont balkonów. Nie mamy jeszcze określonej dokładnej daty rozpoczęcia inwestycji, ale planujemy, że stanie się to w bieżącym roku, a całość zakończymy w przyszłym roku - mówi prezes Adam Milanowski

Rozbudowa Hotelu Malachit
Autor: K2-system & studiookno Marek Kopański Michał Grzybowski Projekt nowego skrzydła hotelu górskiego Malachit

Cała powierzchnia zabudowy wyniesie 903 mkw., a zaplanowany obiekt będzie miał wysokość prawie 20 metrów i długość ponad 64 metrów. Aquapark w Malachicie będzie mógł przyjąć około 150 osób.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej