Nowe projekty Hochtief Polska

2010-01-15 12:04
Apartamentowiec WaterLane w Gdańsku Śródmieściu
Autor: Hochtief Polska Gdańsk: Apartamentowiec WaterLane. W ramach inwestycji powstanie łącznie 148 apartamentów. Apartamentowiec WaterLane realizowany jest w dwóch etapach, pierwszy oddany zostanie do użytku jesienią 2011 r., drugi rok później, w 2012 roku

Portfel zamówień Hochtief Polska bogatszy o obiekt mieszkaniowy i halę wystawienniczą.

HOCHTIEF Polska podpisał umowy na budowę apartamentowca WaterLane w Gdańsku Śródmieściu i rozbudowę hali wystawienniczej w Poznaniu.
Sześciokondygnacyjny budynek apartamentowy WaterLane przy ul. Szafarnia 11 jest realizowany na zlecenie spółki AV Szafarnia należącej do Grupy Vitania. Obiekt o powierzchni ponad 18 000 mkw. pomieści 109 apartamentów z widokiem na Stare Miasto i jachty.
Wśród nich znajdą się m.in. 150-metrowe apartamenty typu penthouse o wysokości około 3 m, z ponad 50-metrowymi zewnętrznymi tarasami. W obiekcie zaprojektowano przestrzenne lobby prowadzące do wewnętrznego patio, podziemne garaże, część usługową i kameralne Wellness & SPA. Zakończenie realizacji projektu zaplanowano na II kwartał 2011 roku.

Projekt WaterLane poprzez rozwiązania urbanistyczne, materiałowe i detale nawiązuje do współczesnych tendencji architektonicznych, charakterystycznych dla zagospodarowywanych terenów nad rzekami miast portowych. Białe i szklane fragmenty elewacji nawiązują skojarzeniowo do sąsiadującej z inwestycją gdańskiej mariny, ceglane korespondują z historyczną zabudową gdańskiego Głównego Miasta.

Projekt rozbudowy hali wystawienniczej dotyczy przebudowy pawilonu 6A na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W ramach realizacji prac powstanie 6500 mkw. dodatkowej powierzchni. Prace modernizacyjne zakończą się w drugiej połowie 2010 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej