Nowe osiedle na terenie dawnej Cory

2007-05-24 17:08
osiedle mieszkaniowe na Grochowie
Autor: brak danych

Ruszyła rozbiórka fabryki producenta odzieży Cora. Stare budynki przeznaczone do rozbiórki znajdują się przy ulicy Terespolskiej na Grochowie. W ich miejscu powstanie nowe osiedle mieszkaniowe.

Fabryka Cora zniknie z powierzchni ziemi do końca stycznia 2007 roku. Już teraz specjalna maszyna kruszy po kawałku stare budynki przy ulicy Terespolskiej. Po wakacjach rozpocznie się na terenie fabryki budowa osiedla mieszkaniowego na 400 mieszkań. Powstanie także pasaż handlowy. Mieszkania zbuduje firma Konstantego Strusa z Siedlec, która działalność swą prowadzi głównie na terenie Siedlec i Warszawy. Przedsiębiorca nabył teren od syndyka, który wkroczył do Zakładów Przemysłu Odzieżowego "Cora" prawie pięć lat temu. Znajdujący się obok fabryki dom handlowy "Cora" na razie nie zostanie jeszcze zburzony, ale w przyszłości także może być przeznaczony do rozbiórki.

Nowe wielorodzinne osiedle mieszkaniowe realizowane będzie etapami. Planowany termin oddania do użytku I etapu to czerwiec 2008 roku. Na terenie mają powstać mieszkania dwu, trzy i cztero pokojowe. Mieszkania będą miały powierzchnie od 35 mkw. do 110 mkw. W parterze od strony ulicy Terespolskiej i Stanisławowskiej przewidziana jest budowa lokali usługowo-handlowych. Rozpoczęcie inwestycji przewidywane jest na III kwartał 2006 roku.

Wszystkie powstające na Pradze inwestycje świadczą o tym jak szybko zmienia się ta część Warszawy. Kiedyś była to dzielnica przemysłowa, pełna zakładów i fabryk. Teraz coraz częściej budowane są tu współczesne obiekty, jak nowoczesny praski sąd (mieści się naprzeciwko Cory) czy prywatna szkoła wyższa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej