Nowe inwestycje w Warszawie – w galerii Ferio Wawer zawisła wiecha

2015-04-08 13:00
Galeria handlowa Ferio Wawer w Warszawie
Autor: APA Kuryłowicz & Assiciates Galeria handlowa Ferio Wawer w Warszawie

Stan surowy nowej warszawskiej inwestycji Ferio Wawer został zrealizowany, a u szczytu galerii zawieszono wiechę. Otwarcie parku handlowego planowane jest na koniec 2015. RE project development rozpoczęła komercjalizację obiektu.

Nowa inwestycja handlowa Ferio Wawer

Wgalerii Ferio Wawer zawisła wiecha. Centrum handlowo-usługowe Ferio Wawer to obiekt, który powstaje w budynkach byłej Fabryki Wyrobów Metalowych „Wawer” z XX wieku. Pofabryczna zabudowa zlokalizowana jest u zbiegu ulic Szpotańskiego i Żegańskiej, na terenie dzielnicy Wawer w Warszawie Międzylesiu. W listopadzie 2012 uprawomocnił się plan miejscowy, który pozwolił na realizację nowej inwestycji handlowej na tym terenie. Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, i tym samym rozpoczęcie budowy, miało miejsce we wrześniu 2014. Inwestorem parku handlowego jest firma RE Project Development, zaś projekt przygotowała Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates. Generalnym wykonawcą została spółka Porr Polska.

Teren galerii Ferio Wawer to ponad. 22 tys. m2 powierzchni całkowitej, w tym 12,3 tys. m2 przeznaczonej pod wynajem. W ramach nowej inwestycji przed parkiem handlowym powstanie parking na 316 miejsc dla samochodów i 60 dla rowerów, oraz być może pierwsza w dzielnicy stacja rowerów Veturilo. Ponadto, od ul. Żegańskiej ma zostać zrealizowany teren rekreacyjny z małą architekturą i zielenią. Otwarcie obiektu będzie miało miejsce w IV kwartale 2015, prawdopodobnie w październiku.


Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej