Nowe inwestycje w Warszawie – w galerii Ferio Wawer zawisła wiecha

2015-04-08 13:00
Galeria handlowa Ferio Wawer w Warszawie
Autor: APA Kuryłowicz & Assiciates Galeria handlowa Ferio Wawer w Warszawie

Stan surowy nowej warszawskiej inwestycji Ferio Wawer został zrealizowany, a u szczytu galerii zawieszono wiechę. Otwarcie parku handlowego planowane jest na koniec 2015. RE project development rozpoczęła komercjalizację obiektu.

Nowa inwestycja handlowa Ferio Wawer

Wgalerii Ferio Wawer zawisła wiecha. Centrum handlowo-usługowe Ferio Wawer to obiekt, który powstaje w budynkach byłej Fabryki Wyrobów Metalowych „Wawer” z XX wieku. Pofabryczna zabudowa zlokalizowana jest u zbiegu ulic Szpotańskiego i Żegańskiej, na terenie dzielnicy Wawer w Warszawie Międzylesiu. W listopadzie 2012 uprawomocnił się plan miejscowy, który pozwolił na realizację nowej inwestycji handlowej na tym terenie. Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, i tym samym rozpoczęcie budowy, miało miejsce we wrześniu 2014. Inwestorem parku handlowego jest firma RE Project Development, zaś projekt przygotowała Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates. Generalnym wykonawcą została spółka Porr Polska.

Teren galerii Ferio Wawer to ponad. 22 tys. m2 powierzchni całkowitej, w tym 12,3 tys. m2 przeznaczonej pod wynajem. W ramach nowej inwestycji przed parkiem handlowym powstanie parking na 316 miejsc dla samochodów i 60 dla rowerów, oraz być może pierwsza w dzielnicy stacja rowerów Veturilo. Ponadto, od ul. Żegańskiej ma zostać zrealizowany teren rekreacyjny z małą architekturą i zielenią. Otwarcie obiektu będzie miało miejsce w IV kwartale 2015, prawdopodobnie w październiku.


Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej