Nowe inwestycje w Katowicach: Cztery Wieże

2015-03-31 18:28
Cztery wieże. Nowa inwestycja w Katowicach
Autor: brak danych Cztery wieże. Nowa inwestycja w Katowicach

Od 1 kwietnia trwa sprzedaż mieszkań  na terenie nowej inwestycji Activ Investment, Wieży C w kompleksie mieszkalno-usługowo-handlowym "Cztery Wieże"

Nowa inwestycja na Śląsku

„Cztery Wieże” to jeden z największych wielofunkcyjnych kompleksów mieszkalnych na Śląsku. Nowe osiedle mieszkaniowe z lokalami usługowymi powstaje w Katowicach na Osiedlu Tysiąclecia przy ul Chorzowskiej.  Projekt architektoniczny przygotowała krakowska pracownia Achr-Pro Biuro Architektoniczno-Projektowe Peter Podstawki, zaś inwestorem jest Activ Investment.

Na wspólnej, trzykondygnacyjnej podstawie docelowo staną cztery piętnastopiętrowe budynki mieszkalne. Parter to około 6 500 m² powierzchni komercyjnej, przeznaczonej na lokale handlowe, gastronomiczne, usługowe oraz biura. W jednym z lokali w Wieży B ma działać supermarket ogólnopolskiej sieci „Piotr i Paweł”. Na poziomie „-1”, „0” i „+1” przewidziano 640 miejsc postojowych.  Wyższe poziomy, od 2 do 15 piętra mieścić będą mieszkania i apartamenty.

Activ Investment realizuje nową inwestycję etapami. Do pierwszego budynku, Wieży A, mieszkańcy wprowadzili się w 2014 roku. W Wieży B trwają prace wykończeniowe.  Zgodnie z harmonogramem, ta część nowej inwestycji zostanie oddana do użytku pod koniec roku 2015.

Według informacji inwestora, większość mieszkań z drugiego etapu została już sprzedana - spośród 128  lokali pozostało 26. Na przełomie marca i kwietnia do sprzedaży trafiają mieszkania z trzeciego etapu.

W Wieży C będzie 132 mieszkań o powierzchnia mieszczącej się w przedziale 19,85 m² - 100,73 m². Przeważać będą mieszkania niewielkie, jedno- i dwupokojowe, informuje Monika Kudełko z działu marketingu Activ Investment.
Wszystkie mieszkania mają dostęp do balkonu albo tarasu.
Cena 1 m2 mieszkania to 4500-4900 zł.
Budowa Wieży C ma się rozpocząć w lipcu 2015 a jej zakończenie planowane jest na 2017 rok.

 Więcej informacji: www.4wieze.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej