Nowe inwestycje w centrum Warszawy: Centralna Park

2015-03-10 12:07
Nowa inwestycja na terenach PKP: wieżowiec w centrum Warszawy
Autor: PKP Nowy wieżowiec, biurowce, przestrzenie publiczne - to nowa inwestycja zapowiadana przez Xcity Investment

Nowa inwestycja Xcity Investment na terenach PKP to m.in. wieżowiec w centrum Warszawy, tuż obok Dworca Centralnego i zabudowa nad torami kolejowymi

Tereny kolejowe położone w atrakcyjnych częściach miasta zmieniają funkcje. Xcity Investment zapowiada zagospodarowanie jednego z nich, położonej w centrum Warszawy działki o powierzchni dwóch hektarów.
terenów w centrum stolicy. Teren znajduje się w śródmieściu, między ulicami Chmielną, Żelazną, Alejami Jerozolimskimi i Aleją Jana Pawła II.

Przez działkę należącą do PKP S.A. przeprowadzone są tory kolejowe. Nowa zabudowa powstanie ponad nimi.
Według planów zagospodarowania dla tego terenu, mają na nim powstać budynki biurowe z lokalami handlowo-usługowymi, dostępnymi bezpośrednio z zewnątrz budynków. Możliwa jest także realizacja hotelu.

Nowy wieżowiec w Warszawie

„Centralna Park” może być jednym z ciekawszych projektów deweloperskich realizowanych przez Grupę PKP – twierdzi Piotr Ciżkowicz, członek zarządu PKP S.A.

Głównym elementem nowego projektu jest wieżowiec o wysokości 200 metrów, który miałby stanąć na rogu Al. Jana Pawła II i Al. Jerozolimskich. Nowa inwestycja ma być funkcjonalnie połączona z Dworcem Centralnym
oraz z przystankiem Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Projekt jest jeszcze na etapie planowania. Pierwsze wizualizacje wyglądają atrakcyjnie, są zielone ściany, nowe przestrzenie publiczne, ogrody na dachach. Według szacunków inwestora, prace mogą się rozpocząć w 2018 roku, wraz z remontem linii średnicowej.

Szacowana wartość nowej inwestycji to 350 mln euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czytaj więcej