Nowe centrum handlowe w Legnicy

2007-05-24 16:41

11 maja 2006 r. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę centrum handlowego FERIO Legnica. Tym samym oficjalnie rozpoczęto prace budowlane. Otwarcie centrum planowane jest na marzec 2007 roku. Koszt inwestycji wyniesie ok 17 mln Euro. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma PORR Polska S.A.

Centrum handlowe FERIO Legnica znajduje się u zbiegu ulic Chojnowskiej i Piastowskiej. To drugie centrum austriackiego developera Raiffeisen evolution project development. Stanowić będzie kompleks handlowo-usługowy o powierzchni całkowitej 18 000 m kw. Będzie miało trzy poziomy i parking na 350 miejsc, zlokalizowany na pierwszym poziomie obiektu. W galerii handlowo-usługowej pod jednym dachem pomieści się około 50 sklepów i punktów usługowych oraz pomieszczenia biurowe. - Nie bez przyczyny kolejna lokalizacja centrum FERIO to obszar Dolnego Śląska. Jest to niezwykle dynamicznie rozwijający się region o olbrzymim potencjle, a do tego bardzo przyjazny inwestorom. Jestem przekonany, iż plac budowy, na którym się obecnie znajdujemy już za rok będzie tętniącym życiem centrum handlowym - powiedział na uroczystości wmurowania kamienia węgielnego Maciej Krenek, Członek Zarządu Raiffeisen evolution.
Wśród najemców FERIO Legnica znajdą się m.in. Media Markt, delikatesy BOMI oraz sklep odzieżowy Reserved. W centrum pojawią się także sklepy sportowe i obiekty rekreacyjne. W planach jest także uruchomienie tu Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Jerzy Nemling, Project Manager, Raiffeisen evolution podkreśla, że choć oferta FERIO Legnica będzie szersza od oferty wrocławskiego FERIO Gaj, nadal zostanie zachowany usługowy charakter centrum.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej