Nowe biurowce w Lublinie. SOUL Lublin

2015-07-22 17:06
Między nowymi biurowcami powstanie niewielki, dwupoziomowy plac
Autor: JEMS Architekci Sp z o.o. SOUL Lublin, przestrzeń pomiędzy biurowcami

Kompleks biurowców SOUL Lublin zaprojektowany został przez pracownię architektoniczną JEMS Architekci. Trwa wybór generalnego wykonawcy nowej inwestycji.

Dwa budynki o funkcji biurowo-usługowej o powierzchni całkowitej łącznie 47500 m2 ma powstać przy al. Smorawińskiego w Lublinie. Projekt przygotowała warszawska pracownia architektoniczna JEMS Architekci.
W lipcu 2015 inwestor KEMEA INVEST, uzyskał pozwolenie na budowę nowych biurowców. Według zapowiedzi inwestora, pierwsze prace budowlane mają zacząć się w 2015 roku. Zakończenie nowej inwestycji ma nastąpić dwa lata później.

Nowa inwestycja: budynki i przestrzeń publiczna

Kompleks zlokalizowany będzie w sąsiedztwie skrzyżowania al. Smorawińskiego i ul. Szeligowskiego, w odległości ok. 3 km od centrum miasta. Kompleks składa się z dwóch budynków, SOUL North i SOUL South. Przestrzeń pomiędzy nimi ma być zaaranżowana jako dwupoziomowy ogólnodostępny plac z miejską zielenią i kafejkami.
To miejsce to zielony dziedziniec wraz z otaczającymi go lokalami gastronomicznymi, sklepami i usługami, przestrzeniami ekspozycyjnymi wewnątrz i na zewnątrz, a także z całym systemem cyrkulacji w budynkach, których hole przylegają do dziedzińca. Całość działać ma jako przestrzeń sprzyjająca kontaktom i integracji – opisuje plac Jerzy Szczepanik-Dzikowski, jeden z założycieli pracowni JEMS Architekci.
Pod kompleksem powstanie trzypoziomowy parking podziemny dla najemców, a także coraz częściej spotykane w budynkach biurowych udogodnienia dla rowerzystów, stojaki rowerowe, szatnie i prysznice.

Certyfikat BREEAM

Budynek ma spełniać wymagania międzynarodowego certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent. Projektanci uwzględnili m.in. energooszczędny system chłodzenia, oświetlenie z układem sterowania strefowego, system odzysku ciepła. Instalacjami sterować ma zintegrowany system zarządzania BMS. Inwestor spodziewa się, że najemcami obiektu będą przede wszystkim firmy z rozwijających się w Lublinie branż kreatywnych, takich jak usługi informatyczne, a także biura projektowe, start-upy i sektor BPO.
Kompleks będzie obsługiwany przez osiem szybkobieżnych wind, maksymalny czas oczekiwania na przejazd ma być krótszy niż 30 sekund.
Ze względu na spodziewany profil działalności najemców, konieczne było zapewnienie dodatkowych źródeł energii na wypadek awarii sieci.


Nazwa inwestycji: SOUL Lublin
Lokalizacja inwestycji: al. Smorawińskiego, Lublin
Projekt architektoniczny: JEMS Architekci
Inwestor: KEMEA INVEST
Powierzchnia całkowita: ok. 47500 m2
Powierzchnia użytkowa: 44736 m2
Powierzchnia biurowa: 18927 m2 (9624 m2 w budynku północnym, 9303 m2 w budynku południowym)
Liczba kondygnacji: 7 nadziemnych, 3 podziemne
Liczba wind: 4
Liczba miejsc parkingowych: 503
Planowane rozpoczęcie budowy: 2015
Planowane zakończenie budowy: 2017
Komercjalizacja: Cushman & Wakefield
Szacowany koszt inwestycji: ok. 70 mln zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej