Nowa szkoła podstawowa Warszawa. Placówka powstanie przy ul. Konstruktorskiej na Służewcu

2021-06-10 11:02
Szkoła Podstawowa Warszaw Służewiec
Autor: WWAA Szkoła przy ul. Konstruktorskiej w Warszawie, widok na patio

Nową szkołę podstawową w Warszawie wybuduje Echo Investment. Deweloper otrzymał właśnie pozytywną opinię Miejskiej Komisji Ładu Przestrzennego dotyczącą budowy nowoczesnej szkoły na warszawskim Służewcu. Budynek powstanie w ramach, tzw. specustawy mieszkaniowej.

Spis treści

  1. Nowa szkoła podstawowa Warszawa
  2. Szkoła powstanie ma w ramach tzw. specustawy mieszkaniowej
  3. Architekci o projekcie szkoły przy Konstruktorskiej
  4. Kiedy otwarcie nowej szkoły podstawowej w Warszawie?
  5. Gdzie powstanie nowa szkoła podstawowa w Warszawie?
Szkoła Podstawowa Warszaw Służewiec
Autor: WWAA Szkoła przy ul. Konstruktorskiej w Warszawie, proj. WWAA dla ECHO Investment; widok od strony placu wejściowego

Nowa szkoła podstawowa Warszawa

Nowa szkoła podstawowa, która pomieści 300 uczniów, ma być zrealizowana w ciągu dwóch lat. Szacunkowa wartość tej inwestycji to ok. 20 mln zł. Szkoła zostanie wybudowana i wyposażona ze środków Echo Investment, gdyż jest to projekt, który powstanie równolegle z inwestycją mieszkaniową dewelopera. Poza realizacją programu edukacyjnego, szkoła w godzinach pozalekcyjnych będzie mogła służyć aktywności lokalnej społeczności. Dodatkowo budynek został tak zaprojektowany, aby była możliwość jego rozbudowy w przyszłości.

Szkoła Podstawowa Warszaw Służewiec
Autor: WWAA Szkoła przy ul. Konstruktorskiej w Warszawie, widok od strony boiska

Szkoła powstanie ma w ramach tzw. specustawy mieszkaniowej

Szkoła na Konstruktorskiej powstać ma w ramach tzw. specustawy mieszkaniowej, czyli jako inwestycja towarzysząca budowie nowego osiedla, które planowane jest na blisko 5-hektarowej działce pomiędzy ulicami Marynarską, Wołoską, Domaniewską i Postępu, według projektu BBGK Architekci. Dokumenty planistyczne przewidują w tym miejscu zabudowę usługową, ale firma Echo Investment chce skorzystać z możliwości, jakie daje Ustawa o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych. Według wstępnej koncepcji projektowany zespół składać się będzie z ośmiu obiektów: w jednym znajdą się lokale na wynajem, w siedmiu na sprzedaż. Przewidziano też sklepy, punkty usługowe oraz duży teren ogólnodostępnej zieleni (3 ha). Powstaną dwa skwery odchodzące od parku liniowego przy ul. Suwak i park wzdłuż ul. Wołoskiej.

Architekci o projekcie szkoły przy Konstruktorskiej

Projekt nowej podstawówki przy ul. Konstruktorskiej opracowało biuro WWAA. Budynek w założeniu ma być obiektem modelowym, realizowanym w oparciu o nowo uchwalone standardy architektoniczne dla szkół.

Kiedy otwarcie nowej szkoły podstawowej w Warszawie?

Otwarcie nowej szkoły na Służewcu zaplanowane jest na rok szkolny 2023/2024.

Gdzie powstanie nowa szkoła podstawowa w Warszawie?

Nowa szkoła podstawowa powstanie na działce przy ulicy Konstruktorskiej na Służewcu i stanowiła będzie część projektu mieszkaniowego Echo Investment w tym miejscu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czytaj więcej