Nowa szkoła podstawowa Warszawa. Placówka powstanie przy ul. Konstruktorskiej na Służewcu

2021-06-10 11:02
Szkoła Podstawowa Warszaw Służewiec
Autor: WWAA Szkoła przy ul. Konstruktorskiej w Warszawie, widok na patio

Nową szkołę podstawową w Warszawie wybuduje Echo Investment. Deweloper otrzymał właśnie pozytywną opinię Miejskiej Komisji Ładu Przestrzennego dotyczącą budowy nowoczesnej szkoły na warszawskim Służewcu. Budynek powstanie w ramach, tzw. specustawy mieszkaniowej.

Spis treści

  1. Nowa szkoła podstawowa Warszawa
  2. Szkoła powstanie ma w ramach tzw. specustawy mieszkaniowej
  3. Architekci o projekcie szkoły przy Konstruktorskiej
  4. Kiedy otwarcie nowej szkoły podstawowej w Warszawie?
  5. Gdzie powstanie nowa szkoła podstawowa w Warszawie?
Szkoła Podstawowa Warszaw Służewiec
Autor: WWAA Szkoła przy ul. Konstruktorskiej w Warszawie, proj. WWAA dla ECHO Investment; widok od strony placu wejściowego

Nowa szkoła podstawowa Warszawa

Nowa szkoła podstawowa, która pomieści 300 uczniów, ma być zrealizowana w ciągu dwóch lat. Szacunkowa wartość tej inwestycji to ok. 20 mln zł. Szkoła zostanie wybudowana i wyposażona ze środków Echo Investment, gdyż jest to projekt, który powstanie równolegle z inwestycją mieszkaniową dewelopera. Poza realizacją programu edukacyjnego, szkoła w godzinach pozalekcyjnych będzie mogła służyć aktywności lokalnej społeczności. Dodatkowo budynek został tak zaprojektowany, aby była możliwość jego rozbudowy w przyszłości.

Szkoła Podstawowa Warszaw Służewiec
Autor: WWAA Szkoła przy ul. Konstruktorskiej w Warszawie, widok od strony boiska

Szkoła powstanie ma w ramach tzw. specustawy mieszkaniowej

Szkoła na Konstruktorskiej powstać ma w ramach tzw. specustawy mieszkaniowej, czyli jako inwestycja towarzysząca budowie nowego osiedla, które planowane jest na blisko 5-hektarowej działce pomiędzy ulicami Marynarską, Wołoską, Domaniewską i Postępu, według projektu BBGK Architekci. Dokumenty planistyczne przewidują w tym miejscu zabudowę usługową, ale firma Echo Investment chce skorzystać z możliwości, jakie daje Ustawa o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych. Według wstępnej koncepcji projektowany zespół składać się będzie z ośmiu obiektów: w jednym znajdą się lokale na wynajem, w siedmiu na sprzedaż. Przewidziano też sklepy, punkty usługowe oraz duży teren ogólnodostępnej zieleni (3 ha). Powstaną dwa skwery odchodzące od parku liniowego przy ul. Suwak i park wzdłuż ul. Wołoskiej.

Architekci o projekcie szkoły przy Konstruktorskiej

Projekt nowej podstawówki przy ul. Konstruktorskiej opracowało biuro WWAA. Budynek w założeniu ma być obiektem modelowym, realizowanym w oparciu o nowo uchwalone standardy architektoniczne dla szkół.

Kiedy otwarcie nowej szkoły podstawowej w Warszawie?

Otwarcie nowej szkoły na Służewcu zaplanowane jest na rok szkolny 2023/2024.

Gdzie powstanie nowa szkoła podstawowa w Warszawie?

Nowa szkoła podstawowa powstanie na działce przy ulicy Konstruktorskiej na Służewcu i stanowiła będzie część projektu mieszkaniowego Echo Investment w tym miejscu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej