Nowa siedziba Transportowego Dozoru Technicznego

2016-08-31 14:07
Transportowy Dozór Techniczny
Autor: dr inż. arch. Andrzej K. Kłosak Generalnym wykonawcą nowej siedziby Transportowego Dozoru Technicznego będzie Budimex

Biurowiec wybuduje Budimex. Powstanie on na warszawskim Mokotowie u zbiegu ulic Puławskiej i Bukowińskiej. Projekt obiektu powstał w pracowni JEMS Architekci.

Budowa biurowca ruszy do końca 2016 roku, po podpisaniu umowy z generalnym wykonawcą. Całkowita powierzchnia tej 19-kondygnacyjnej nieruchomości wyniesie prawie 24 tys. m², w tym użytkowa ponad 15 tys. m². Dwie podziemne kondygnacje budynku zostały przeznaczone na garaż. W ramach umowy wykonawca zajmie się również zagospodarowaniem terenu wokół budynku oraz budową dojazdów i infrastruktury technicznej. Wartość kontraktu to prawie 77 mln zł netto. Inwestorem jest Transportowy Dozór Techniczny.

Budowa biurowca potrwa około 27 miesięcy od podpisania umowy z generalnym wykonawcą czyli powinna być oddana do użytkowania z początkiem 2019 roku.

Nazwa inwestycji: siedziba Transportowego Dozoru Technicznego
Lokalizacja: Warszawa, zbieg ulic Puławskiej i Bukowińskiej.
Funkcja: biurowa
Inwestor: Transportowy Dozór Techniczny
Generalny wykonawca: Budimex
Projektant: JEMS Architekci
Całkowita powierzchnia: 23 674 m²
Powierzchnia użytkowa: 15 240 m² 
Kubatura budynku: 90 885 m²                                  
Liczba kondygnacji: 19 (nadziemnych), 2 (podziemne)
Rozpoczęcie budowy: drugie półrocze 2016
Zakończenie budowy: początek 2019

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej