Nowa koncepcja biurowca Aurus w Łodzi

2011-03-08 12:06
Budynek biurowy Aurus
Autor: od Echo Investment

Spółka Echo Investment zaprezentowała nową koncepcję budynku biurowego Aurus w Łodzi. Opracowali ją, podobnie jak poprzednią architekci z B'ART Pracownia Architektury, Urbanistyki i Wnętrz Bartłomieja Biełyszewa.

Budynek biurowy Aurus
Autor: od Echo Investment SA Wizualizacja biurowca Aurus, który stanie w Łodzi, przy al. Piłsudskiego

W roku 2009 wstrzymano prace nad realizacją biurowca Aurus. Powodem była potrzeba jego przeprojektowania oraz dostosowanie się do zmian zaistniałych na rynku nieruchomości. 

Nowa koncepcja biurowca to dwa budynki o łącznej powierzchni 20 000 mkw. pod wynajem, z czego 18 500 mkw. przeznaczonych będzie na biura, zaś pozostała część na działalność usługową. Obydwa budynki będą miały 10 kondygnacji naziemnych oraz podziemny parking. Dla najemców przygotowano 381 miejsc parkingowych (252 podziemne i 129 na terenie obiektu). Powierzchnia jednej kondygnacji wyniesie ok. 1000 mkw. Piętra zaprojektowano są w sposób umożliwiający ich elastyczny podział - od niewielkich, indywidualnych pokoi biurowych, poprzez biura typu open space, do przestronnych sal konferencyjnych.

Budynek będzie wyposażony w cichobieżne windy, klimatyzację, kontrolę wilgotności powietrza i podłogi techniczne. Zastosowany zostaną nowoczesne rozwiązania technologiczne, łącza teleinformatyczne, system bezpieczeństwa, monitorowania i kontroli dostępu.

Zakończenie prac zaplanowano na 2012 rok.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej