Rusza budowa biurowca Principio

2016-06-06 17:36
Biurowiec Principio powstanie w biznesowej części Krakowa przy ul. Armii Krajowej 25. Inwestorem jest Acar Developer Sp. z o.o.
Autor: Biuro Architektoniczne Artur Jasiński i Wspólnicy Biurowiec Principio powstanie w biznesowej części Krakowa przy ul. Armii Krajowej 25. Inwestorem jest Acar Developer Sp. z o.o.

W biznesowej części Krakowa przy ul. Armii Krajowej 25 rozpoczęła się budowa obiektu biurowo-usługowego Principio. Inwestorem realizacji jest spółka Acar Developer, a generalnym wykonawcą krakowska firma Re Bau.Projekt architektoniczny obiektu powstał w biurze architektonicznym Artur Jasiński i Wspólnicy.

Nowy 7-kondygnacyjny biurowiec Principio będzie miał 10, 5 tys. m2 powierzchni biurowo-usługowej. Metraż jednej kondygnacji wyniesie około 1200 m2. W garażu podziemnym oraz wokół budynku będą parkingi. Dla rowerzystów pojawią się stojaki na rowery i prysznice. Na parterze budynku będzie lobby recepcyjne i lokale handlowo-usługowe. Inwestorem biurowca jest Acar Developer - spółka należącą do Grupy Kapitałowej Zasada, która pozwolenie na budowę biurowca otrzymała już na początku 2015 roku.

W przestrzeniach biurowych Principio, pod podniesioną podłogą, rozprowadzona zostanie infrastruktura teletechniczna. Podwieszone będą również sufity, w których ukryta zostanie klimatyzacja i oświetlenie. Biurowiec wyposażony zostanie w nowoczesny system automatycznego zarządzania budynkiem BMS. Poszczególne piętra biurowe będzie można podzielić na 4 strefy – każda dla innego najemcy. Ponadto, architekci zaprojektowali fasadę modułową umożliwiającą łatwy podział pomieszczeń i aranżację typu „open space".

Biurowiec zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale 2017.
 Nazwa inwestycji: biurowiec Principio
Adres inwestycji: ul. Armii Krajowej 25, Kraków
Inwestor: Acar Developer Sp. z o.o.
Projektant: biuro architektoniczne Artur Jasiński i Wspólnicy
Generalny wykonawca: Re Bau
Powierzchnia użytkowa:
10 500 m2
Początek realizacji:
II kwartał 2016
Zakończenie budowy: IV kwartał 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej