Rusza budowa biurowca Principio

2016-06-06 17:36
Biurowiec Principio powstanie w biznesowej części Krakowa przy ul. Armii Krajowej 25. Inwestorem jest Acar Developer Sp. z o.o.
Autor: Biuro Architektoniczne Artur Jasiński i Wspólnicy Biurowiec Principio powstanie w biznesowej części Krakowa przy ul. Armii Krajowej 25. Inwestorem jest Acar Developer Sp. z o.o.

W biznesowej części Krakowa przy ul. Armii Krajowej 25 rozpoczęła się budowa obiektu biurowo-usługowego Principio. Inwestorem realizacji jest spółka Acar Developer, a generalnym wykonawcą krakowska firma Re Bau.Projekt architektoniczny obiektu powstał w biurze architektonicznym Artur Jasiński i Wspólnicy.

Nowy 7-kondygnacyjny biurowiec Principio będzie miał 10, 5 tys. m2 powierzchni biurowo-usługowej. Metraż jednej kondygnacji wyniesie około 1200 m2. W garażu podziemnym oraz wokół budynku będą parkingi. Dla rowerzystów pojawią się stojaki na rowery i prysznice. Na parterze budynku będzie lobby recepcyjne i lokale handlowo-usługowe. Inwestorem biurowca jest Acar Developer - spółka należącą do Grupy Kapitałowej Zasada, która pozwolenie na budowę biurowca otrzymała już na początku 2015 roku.

W przestrzeniach biurowych Principio, pod podniesioną podłogą, rozprowadzona zostanie infrastruktura teletechniczna. Podwieszone będą również sufity, w których ukryta zostanie klimatyzacja i oświetlenie. Biurowiec wyposażony zostanie w nowoczesny system automatycznego zarządzania budynkiem BMS. Poszczególne piętra biurowe będzie można podzielić na 4 strefy – każda dla innego najemcy. Ponadto, architekci zaprojektowali fasadę modułową umożliwiającą łatwy podział pomieszczeń i aranżację typu „open space".

Biurowiec zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale 2017.
 Nazwa inwestycji: biurowiec Principio
Adres inwestycji: ul. Armii Krajowej 25, Kraków
Inwestor: Acar Developer Sp. z o.o.
Projektant: biuro architektoniczne Artur Jasiński i Wspólnicy
Generalny wykonawca: Re Bau
Powierzchnia użytkowa:
10 500 m2
Początek realizacji:
II kwartał 2016
Zakończenie budowy: IV kwartał 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej