Nowa fabryka w Kleszczowie

2007-05-23 13:49
Fabryka Caparol
Autor: brak danych

Caparol-firma produkująca farby i materiały wykończeniowe dla branży budowlanej otworzyła w Polsce swoją pierwszą fabrykę. 23 czerwca nastąpiło uroczyste otwarcie pierwszego etapu zakładu produkcyjnego. Budowa fabryki pochłonęła blisko 8 mln zł.

Caparol jest jednym z największych na świecie producentów farb, materiałów wykończeniowych, tynków, systemów ociepleń oraz lakierów budowlanych. W naszym kraju firma funkcjonuje już 10 lat. Pod koniec czerwca Caparol uruchomił pierwszą w Polsce fabrykę. Zlokalizowana jest w Kleszczowie niedaleko Bydgoszczy. Powstała na działce o powierzchni 11 hektarów. Fabryka ma powierzchnię 4 tys. mkw. Produkcja jest pionowa, stąd fabryka ma jedną kondygnację. W zakładzie produkowane będą suche zaprawy budowlane na bazie cementów i kruszyw, czyli masy szpachlowe, tynki i kleje. W najbliższej przyszłości Caparol zamierza poszerzyć ofertę swoich produktów wytwarzanych w Kleszczowie.

Budowa zakładu trwałą osiem miesięcy i pochłonęła około 8 mln zł. W fabryce zastosowano nowe technologie i wysoko zautomatyzowany park maszynowy. Ponad połowa produkcji będzie eksportowana do Europy Wschodniej. Własna fabryka pozwoli firmie na zmniejszenie kosztów produkcji i logistycznych. To natomiast wpłynie na ceny oferowanych materiałów-ulegną one obniżce.

Zakład w Kleszczowie jest jedynie częścią zaplanowanej przez firmę inwestycji. Kolejnym etapem będzie budowa centrum magazynowo-logistycznego, ośrodka szkoleń dla pracowników, a także dalsza rozbudowa fabryki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej