Nowa fabryka w Kleszczowie

2007-05-23 13:49
Fabryka Caparol
Autor: brak danych

Caparol-firma produkująca farby i materiały wykończeniowe dla branży budowlanej otworzyła w Polsce swoją pierwszą fabrykę. 23 czerwca nastąpiło uroczyste otwarcie pierwszego etapu zakładu produkcyjnego. Budowa fabryki pochłonęła blisko 8 mln zł.

Caparol jest jednym z największych na świecie producentów farb, materiałów wykończeniowych, tynków, systemów ociepleń oraz lakierów budowlanych. W naszym kraju firma funkcjonuje już 10 lat. Pod koniec czerwca Caparol uruchomił pierwszą w Polsce fabrykę. Zlokalizowana jest w Kleszczowie niedaleko Bydgoszczy. Powstała na działce o powierzchni 11 hektarów. Fabryka ma powierzchnię 4 tys. mkw. Produkcja jest pionowa, stąd fabryka ma jedną kondygnację. W zakładzie produkowane będą suche zaprawy budowlane na bazie cementów i kruszyw, czyli masy szpachlowe, tynki i kleje. W najbliższej przyszłości Caparol zamierza poszerzyć ofertę swoich produktów wytwarzanych w Kleszczowie.

Budowa zakładu trwałą osiem miesięcy i pochłonęła około 8 mln zł. W fabryce zastosowano nowe technologie i wysoko zautomatyzowany park maszynowy. Ponad połowa produkcji będzie eksportowana do Europy Wschodniej. Własna fabryka pozwoli firmie na zmniejszenie kosztów produkcji i logistycznych. To natomiast wpłynie na ceny oferowanych materiałów-ulegną one obniżce.

Zakład w Kleszczowie jest jedynie częścią zaplanowanej przez firmę inwestycji. Kolejnym etapem będzie budowa centrum magazynowo-logistycznego, ośrodka szkoleń dla pracowników, a także dalsza rozbudowa fabryki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej