"Nowa Armatura" w starym Krakowie

2007-05-21 19:07

Armatura Kraków S.A. otworzyła nowe zakłady. Uroczystości inauguracyjne odbyły się 14 września 2006 roku. Miesiąc ten okazał się również premierowym dla wielu produktów firmy.

Nowy zakład produkcyjny otwarto wraz z częścią biurowo-socjalną oraz infrastrukturą towarzyszącą. Zakończona inwestycja obejmowała modernizację, budowę i wyposażenie nowych obiektów, odnowienie parku maszynowego, a także zakup i uruchomienie nowoczesnych urządzeń produkcyjnych. Łączne wydatki na ten cel, realizowane przez ostatnie trzy lata, przekroczyły 45 mln zł.

Spółka przeniosła do nowych obiektów większość produkcji. Do końca roku znajdzie się tam również ostatni wydział odlewni, gdyż w październiku oczekiwany jest jeszcze montaż i uruchomienie nowoczesnego urządzenia odlewniczego. Obecnie spółka pracuje w trybie ciągłym. Żeby zwiększyć możliwości wytwórcze, w ostatnim okresie zatrudniono kilkudziesięciu pracowników.

Pełną parą

W czerwcu 2006 roku Armatura Kraków SA uruchomiła 142 tys. baterii, tj. o ponad 40 proc. więcej niż w szczytowych miesiącach ubiegłego roku. Przekładając to na efekty finansowe, w roku 2006 firma osiągnęła wysokie przychody. W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy wyniosły one około 84 mln zł. W porównaniu  z rokiem poprzednim dało to wzrost o ponad 40 proc. Do lipca spółka wypracowała około 2,5 mln zysku netto, co jest trzykrotnie więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Nowy zakład to nie wszystko. We wrześniu spółka rozszerzyła swoją ofertę o trzy nowe, kompletne rodziny baterii, gamę baterii kuchennych, baterie podtynkowe oraz serię pryszniców. Wprowadziła także grupę asortymentową w postaci nowoczesnych zaworów kątowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej