Nothus oddany do użytku

2008-05-29 15:07
Biurowiec Nothus
Autor: Globe Trade Centre

Uroczystość otwarcia biurowca Nothus odbyła się 21 kwietnia 2008 roku. Przecięcia wstęgi w budynku dokonali wspólnie: Mariusz Kozłowski - Członek Zarządu GTC i prof. Stefan Kuryłowicz z pracowni APA Kuryłowicz & Associates.

Nothus na siedmiu piętrach oferuje swoim najemcom 8850 m2 powierzchni biurowej oraz 400 m2 powierzchni handlowo - usługowej na parterze. Ponadto powstało 205 miejsc parkingowych dla najemców. Konstrukcja budynku została zaprojektowana w kształcie litery U. Duże przeszklenie zapewni stały dopływ światła dziennego i kontakt z zielonym otoczeniem oraz widok na startujące samoloty.

Obok biurowca Nothus stoi już jego lustrzane odbicie - Zephirus, który zostanie oddany do użytku w sierpniu br. Tak jak Nothus będzie składał się z 7 kondygnacji i będzie miał 9100 m2 powierzchni użytkowej. Trzecim obiektem w Okęcie Business Park będzie Corius. Inwestor planuje oddać go do użytku pod koniec 2009 roku. Kształtem, rozmiarami i parametrami technicznymi będzie przypominał swoich poprzedników.

Biurowce będą usytuowane w dwóch rzędach. Fasady boczne zostaną wykończone szklanym tynkiem, a fasady wewnętrznego pasażu oraz te wychodzące na oczko wodne będą przeszklone. Na terenie Okęcie Business Park powstaną liczne miejsca wypoczynku oraz alejki spacerowe.

W realizacji biurowca Nothus wzięli udział:

APA Kuryłowicz & Associates - projekt architektoniczny Okęcie Business Park

Warbud SA - generalny wykonawca dwóch pierwszych budynków

Euromost - nadzór budowlany

CB Richard Ellis i Jones Lang LaSalle - wynajem powierzchni

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej