NewCold Centrum Dystrybucji

2016-06-15 11:31
Centrum logistyczne Kutno
Autor: HOCHTIEF Polska Centrum logistyczne NewCold

NewCold Centrum Dystrybucji to nowoczesne centrum logistyczne powstałe w Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Kutno. Autorem projektu budowlanego była firma Arcadis. Generalnym wykonawcą inwestycji w Kutnie - HOCHTIEF Polska.

NewCold Centrum Dystrybucji w Kutnie prowadzi działalność usługową w zakresie logistyki dostaw żywności mrożonej w oparciu o zaplecze magazynowo-logistyczne.

Główną częścią kompleksu jest magazyn służący przechowywaniu produktów branży spożywczej. Jest to mroźnia, w której temperatura sięga -27˚C. Magazyn ma powierzchę 12 389 m² i blisko 30 m wysokości. W skład kompleksu wchodzą również pomieszczenia technologiczne wraz z powieszczeniem ekspedycyjnym o powierzchni 3 262 m². W centrum logistycznym zaprojektowano także pomieszczenia techniczne (maszynownia chłodu, maszynownia redukcji tlenu, akumulatorownia, stacja transformatorowa, pomieszczenie rozdzielni technologicznych) oraz zespół pomieszczeń biurowych.
Na terenie o łącznej powierzchni 59 908 m² działa infrastruktura podziemna oraz sieć dróg i parkingów. Cały teren zagospodarowany jest zielenią.

Główny projektant centrum o wyzwaniach projektowych

 

NewCold Centrum Dystrybucji
Lokalizacja: Kutno
Inwestor: NewCold Sp. z o.o.
Generalny wykonawca: HOCHTIEF Polska
Projekt budowlany: Arcadis Sp. z o.o.
Powierzchnia terenu: 59 908 m²
Zakończenie budowy: listopad 2015

Firmy biorące udział w realizacji:

Kingspan - system płyt warstwowych
Construsoft - optymalizacja projektu budowlanego z wykorzystaniem oprogramowania Tekla

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej