NewCold Centrum Dystrybucji

2016-06-15 11:31
Centrum logistyczne Kutno
Autor: HOCHTIEF Polska Centrum logistyczne NewCold

NewCold Centrum Dystrybucji to nowoczesne centrum logistyczne powstałe w Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Kutno. Autorem projektu budowlanego była firma Arcadis. Generalnym wykonawcą inwestycji w Kutnie - HOCHTIEF Polska.

NewCold Centrum Dystrybucji w Kutnie prowadzi działalność usługową w zakresie logistyki dostaw żywności mrożonej w oparciu o zaplecze magazynowo-logistyczne.

Główną częścią kompleksu jest magazyn służący przechowywaniu produktów branży spożywczej. Jest to mroźnia, w której temperatura sięga -27˚C. Magazyn ma powierzchę 12 389 m² i blisko 30 m wysokości. W skład kompleksu wchodzą również pomieszczenia technologiczne wraz z powieszczeniem ekspedycyjnym o powierzchni 3 262 m². W centrum logistycznym zaprojektowano także pomieszczenia techniczne (maszynownia chłodu, maszynownia redukcji tlenu, akumulatorownia, stacja transformatorowa, pomieszczenie rozdzielni technologicznych) oraz zespół pomieszczeń biurowych.
Na terenie o łącznej powierzchni 59 908 m² działa infrastruktura podziemna oraz sieć dróg i parkingów. Cały teren zagospodarowany jest zielenią.

Główny projektant centrum o wyzwaniach projektowych

 

NewCold Centrum Dystrybucji
Lokalizacja: Kutno
Inwestor: NewCold Sp. z o.o.
Generalny wykonawca: HOCHTIEF Polska
Projekt budowlany: Arcadis Sp. z o.o.
Powierzchnia terenu: 59 908 m²
Zakończenie budowy: listopad 2015

Firmy biorące udział w realizacji:

Kingspan - system płyt warstwowych
Construsoft - optymalizacja projektu budowlanego z wykorzystaniem oprogramowania Tekla

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej