Nagrody rozdane

2007-05-24 17:35
Nagrody SARP 2005
Autor: brak danych

10 grudnia 2005 r. w siedzibie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Architektów Polskich przy ul. Foksal 2 w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia najbardziej prestiżowej z nagród architektonicznych - Honorowej Nagrody SARP 2005. Ogłoszone również zostały wyniki IX edycji Konkursu "Polski Cement w Architekturze" na najlepszą realizację architektoniczną z użyciem technologii żelbetowej, wykonaną i przekazaną do użytku do końca 2004 r.


Kapituła Honorowej Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich w roku 2005 tym najwyższym środowiskowym odznaczeniem obdarzyła arch. Jerzego Skrzypczaka. Laur przyznano w uznaniu dla wybitnych osiągnięć Jerzego Skrzypczaka w twórczości architektonicznej i urbanistyce, w tym w szczególności za realizację ważnych dla panoramy Warszawy budynków wysokich. Jury zwróciło uwagę na prekursorską rolę architekta w wyznaczaniu zasad współczesnej praktyki architektonicznej, konsekwentnie i z determinacją stosowanych we własnej działalności tak przed - jak i po - roku 1989.

Ogłoszono także wyniki IX edycji Konkursu "Polski Cement w Architekturze". Celem konkursu jest pokazanie możliwości twórczego użycia technologii betonowej w budownictwie (obiekty budownictwa ogólnego, budownictwa przemysłowego, obiekty inżynierskie). Cel ten realizuje się poprzez coroczny wybór najlepszych realizacji wykonanych z użyciem żelbetu. W konkursie "Polski Cement w Architekturze" architekci otrzymują nagrody pieniężne, dyplomy i pamiątkowe "gruszki". Dyplomy z gratulacjami otrzymują również inwestorzy nagrodzonych i zrealizowanych obiektów.
Jury IX edycji Konkursu "Polski Cement w Architekturze" przyznało następujące Nagrody i Wyróżnienia: Nagrodę Główną na najlepszą realizację architektoniczną z użyciem technologii żelbetowej, wykonaną i przekazaną do użytku do końca 2004 r. oraz Wyróżnienie Specjalne za "beton towarowy" za obiekt Budynek Muzeum w obrębie założenia pomnikowego na terenie byłego hitlerowskiego obozu zagłady w Bełżcu. Wyróżnieniem otrzymało także Tyskie Muzeum Piwowarstwa w Tychach. Kolejne wyróżnienie otrzymała Państwowa Filharmonia im. Artura Rubinsteina' a w Łodzi oraz stacja metra A-18 Plac Wilsona wraz z torami odstawczymi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej