Na Południe...

2009-03-24 13:44
Galeria Południe
Autor: GC Investment Wizualizacja zielonego dachu dzielącego Galerię Południe na strefy biurową i handlową.

Galeria Południe - na Śląsku powstanie nowe centrum biznesowo-handlowe. Zielone dachy i ciekawe fasady budynków na pewno zachęcą potencjalnych najemców do rezerwacji miejsc na południu kraju.

Galeria Południe będzie kompleksem biznesowo-handlowym, zlokalizowanym w centrym Katowic. Architekci z pracowni Medusa Group zaproponowali ciekawe rozwiązanie elewacji obiektu. Konstrukcja nośna budynku, która z reguły jest częścią niewidoczną, tutaj będzie wyeksponowana. Utworzy elewację budynku - pokrytą roślinnością pnącą. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie możliwe ograniczenie kosztów związanych z ocieplaniem ścian, a tym samym budynek będzie energooszczędny. Wg projektu można zaoszczędzić nawet do 50% energii.
Galeria Południe to dwie funkcje: biurowa i handlowa. Wg zamysłu inwestora, obie części będą działać niezależnie od siebie, tak, aby pozwolić użytkownikom korzystać z nich o różnych porach dnia. Żeby zaznaczyć wizualnie podział funkcji kompleksu zaprojektowano zielony dach na poziomie pierwszej kondygnacji. Będzie on zadaszeniem dla części wejściowej, która powstanie w pierwszym etapie budowy. Zielony dach oddzieli część usługowo-handlową, która znajdzie się na dole, od części biurowej (na wyższych kondygnacjach). Będzie też strefą wypoczynku - ogrodem, dostępnym tylko dla użytkowników biur. Również wejścia do dwóch stref budynku są oddzielne. Do biur wchodzić się będzie z ulicy Kolejowej, natomiast do galerii handlowej wchodzić się będzie od strony naziemnego parkingu.

Galeria Południe
Autor: GC Investment Zielone tereny to atut nowej Galerii Południe

Pierwszy etap budowy obejmie powstanie dwóch budynków biurowych i części handlowej, a także dwie kondygnacje parkingu podziemnego. Zielony dach na wysokości pierwszej kondygnacji będzie łączył wszystkie budynki kompleksu. W drugim etapie powstanie trzeci biurowiec.
Galeria Południe powstaje na działce o powierzchni 1,8 ha. Podzielona została na dwie strefy o powierzchniach:

  • Powierzchnia strefy biurowej: 31 150 m2
  • Powierzchnia strefy handlowej: 6010 m2

Biura rozmieszczone zostaną na 7 kondygnacjach, każda będzie miała ok. 880 m2. Wspominany już dach z ogrodem będzie zajmował aż 3846 m2. Na użytkowników Galerii Południe będzie czekało 730 miejsc na parkingu podziemnym i naziemnym. Powierzchnie biurowe zostały zaprojektowane wg przystępnego podziału, do wyboru - na 2 lub 4 mniejsze pomieszczenia, ewentualnie można zostawić biuro w typie "open space".

Inwestor podkreśla jak ważna jest lokalizacja nowej Galerii - Katowice są jednym z najatrakcyjniejszych miejsc pod względem inwestycji przemysłowych, a także związanych z usługami i nowymi technologiami. Nalezy także do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W Katowicach krzyżują się autostrady A-1 i A-4.
Galeria Południe powstanie przy ulicy Kolejowej 59, ma być gotowa w 2011 r.

Galeria Południe
Autor: GC Investment Katowice to najbardziej zalesione duże miasto w Polsce. Lasy stanowią ok. 42% obszaru administracyjnego.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej