Na budynku Maraton w Poznaniu zawisła wiecha

2016-03-14 14:05
Biurowiec Maraton w Poznaniu
Autor: Skanska Property Poland

Właśnie zakończył się I etap budowy biurowca, osiągnięto stan surowy. Inwestycję realizuje firma Skanska Property Poland, a generalnym wykonawcą jest Skanska S.A.

Na budynku Maraton w Poznaniu zawisła wiecha. Ten nowoczesny, 6-kondygnacyjny budynek biurowy powstaje w Poznaniu przy ul. Królowej Jadwigi. Budowa rozpoczęła się w styczniu 2015, a planowany termin jej zakończenia to koniec 2016. Aktualnie ruszają prace związane z montażem elewacji. Całkowita powierzchnia budynku wyniesie 36 382 m², w tym biurowa 25 000 m². Na dwupoziomowym parkingu podziemnym ma parkować 300 samochodów i 187 rowerów. Zgodnie z założeniami biurowiec uzyska certyfikat LEED na poziomie GOLD.

Projekt obejmuje również zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku, dlatego powstanie ogólnodostępny plac miejski wraz z fontannami i porośniętymi trawą oraz zielonymi tarasami na dachach. Na terenie patio zostanie wyeksponowany mur XIX-wiecznych fortyfikacji Twierdzy Poznań, które odkryto podczas budowy budynku.

Generalnym wykonawcą obiektu jest Skanska S.A. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia CDF Architekci. Za komercjalizację odpowiada Skanska Property Poland. Na dzień dzisiejszy wynajeto 25% powierzchni biurowej.

Biurowiec Maraton w Poznaniu
Autor: Skanska Property Poland 6-kondygnacyjny budynek biurowy Maraton powstaje w Poznaniu przy ul. Królowej Jadwigi

Nazwa inwestycji: Maraton
Lokalizacja: ul. Królowej Jadwigi, Poznań
Funkcja: biurowa
Inwestor: Skanska Property Poland
Generalny wykonawca: Skanska S.A.
Projektant: CDF Architekci
Komercjalizacja: Skanska Property Poland
Liczba kondygnacji: 6
Powierzchnia całkowita: 36 382 m²
Powierzchnia biurowa: 25 000 m²
Liczba miejsc parkingowych: 300
Rozpoczęcie budowy: styczeń 2015
Zakończenie budowy: IV kwartał 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej