Modernizacja najstarszego centrum handlowego projektu JSK Architekci

2016-03-25 11:07
centrum handlowe etc swarzedz doraco
Autor: Korporacja Budowlana DORACO

Najstarsze cenrtum handlowe w Wielkopolsce, ETC Swarzędz, czeka modernizacja. Projekt architektoniczny przebudowy przygotowała pracowania JSK Architekci. Opracowanie projektu wykonawczego modernizacji centrum handlowego oraz przeprowadzenie prac budowlanych inwestor powierzył Korporacji Budowlanej DORACO.

Centrum handlowe ETC Swarzędz funkcjonuje od 20 lat, jest centrum handlowym pierwszej generacji. Celem modernizacji galerii jest dostosowanie do aktualnych standardów. Projekt modernizacji zaklada połączenie trzech funkcjonujących dotychczas odrębnie hal i usprawnienie komunikacji wewnątrz budynku. Układ lokali handlowych zostanie zmieniony tak, aby wygospodarować części wspólne, przestronne pasaże ułatwiające poruszanie się po centrum oraz strefę gastronomiczną. Centrum zostanie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi. Poprawie ulegnie standard budynku, który zyska nową elewację i nowoczesne wnętrza. Powiększony zostanie również parking, na którym znajdzie się 750 miejsc postojowych. Powierzchnia obiektu po przebudowie wyniesie 20 000 m².

Prace budowlane rozpoczną się już w II kwartale 2016 i potrwają do drugiej połowy 2017 roku. Inwestorami projektu w ramach spółki joint venture są Grupa Capital Park i Akron Group. Projekt architektoniczny przygotowała pracowania JSK Architekci. Generalnym wykonawcą modernizacji została Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o.

Niezależnie od prowadzonych prac budowlanych centrum będzie funkcjonowało przez cały okres modernizacji.

Centrum handlowe ETC
Autor: Korporacja Budowlana DORACO Wizualizacja CH ETC w Swarzędzu
Centrum handlowe ETC
Autor: Korporacja Budowlana DORACO Prace budowlane rozpoczną się już w II kwartale 2016 i potrwają do drugiej połowy 2017 roku

Nazwa inwestycji: centrum handlowe ETC Swarzędz
Inwestor: Grupa Capital Park i Akron Group
Projekt architektoniczny: JSK Architekci
Generalny wykonawca: Korporacja Budowlana DORACO
Termin rozpoczęcia inwestycji: 2016
Oddanie do użytku: 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej