Mirbud wybuduje Galerię Bawełniankę w Bełchatowie

2011-04-28 16:34
Galeria Bawełnianka
Autor: Żarówka PR i Marketing

Spółka Bawełnianka wybrała firmę MIRBUD S.A. na generalnego wykonawcę centrum handlowo-rozrywkowego w Bełchatowie. Przekazanie placu budowy nastąpi 29 kwietnia 2011 roku. Zakończenie inwestycji planowane jest w drugiej połowie 2012 roku. Wartość kontraktu to ponad 105 mln zł. Za projekt architektoniczno-budowlany galerii odpowiada Biuro Projektowania Architektonicznego Pallado i Skupin.

Galeria Bawełnianka jest pierwszym nowoczesnym centrum handlowo-rozrywkowym w Bełchatowie. Galeria powstaje w centrum miasta pomiędzy ulicami Bawełnianą, Sienkiewicza, Krótką i Pabianicką. Doskonała lokalizacja, w tym bezpośrednie położenie przy drodze krajowej nr 8, sprawia, że Bawełnianka będzie dobrze skomunikowana z każdą częścią Bełchatowa oraz drogami wyjazdowymi. Obiekt będzie integralną częścią zrewitalizowanego centrum miasta oraz znakomicie wpisze się w jego infrastrukturę. Dzięki zaadoptowaniu komina, będącego pozostałością po dawnych Zakładach Przemysłu Bawełnianego oraz ceglanej elewacji wygląd Bawełnianki będzie nawiązywał do nowoczesnej architektury industrialnej.

Przeczytaj koniecznie: Irlandzka Grupa Inwestycyjna otrzymała pozwolenie na budowę Solaris Center w Toruniu.

Na powierzchni około 23 tys. m2 na klientów będzie czekać ponad 100 sklepów, liczne kawiarnie i restauracje oraz 6-salowy kompleks kinowy i klub fitness. Na terenie galerii powstanie również parking liczący 700 darmowych miejsc. Szacuje się, że w trakcie prac nad realizacją inwestycji zatrudnionych zostanie blisko trzy tysiące pracowników, a po zakończeniu budowy, dzięki galerii pracę znajdzie około tysiąc osób.

Przy realizacji przedsięwzięcia inwestorzy współpracują z najlepszymi specjalistami. Za projekt architektoniczno-budowlany odpowiada Biuro Projektowania Architektonicznego Pallado i Skupin. Natomiast wyłącznym agentem pracującym przy komercjalizacji galerii jest firma Cushman & Wakefield.

- Zakończyliśmy proces wyboru generalnego wykonawcy. Umowa obejmuje realizację wszystkich prac związanych z powstaniem oczekiwanej przez mieszkańców Bełchatowa galerii. Mirbud to doświadczony i solidny partner, który przeprowadził wiele poważnych realizacji, w tym obiektów handlowo-usługowych. Przekazanie placu budowy nastąpi 29 kwietnia 2011 roku, wtedy generalny wykonawca rozpocznie prace przygotowawcze do budowy galerii. Zakończenie budowy Bawełnianki planowane jest w drugiej połowie 2012 roku - informuje Krzysztof Włuka, prezes spółki Bawełnianka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej