Irlandzka Grupa Inwestycyjna otrzymała pozwolenie na budowę Solaris Center w Toruniu

2011-04-28 10:57
Galeria w Toruniu
Autor: mat.: Plus Communications

Irlandzka Grupa Inwestycyjna otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę nowoczesnego centrum handlowo-rozrywkowego Solaris Center w Toruniu. Prace budowlane ruszą w IV kwartale bieżącego roku. Na realizację obiektu inwestor przeznaczy ponad 300 ml zł. Za projekt centrum odpowiedzialna jest pracownia JSK Architekci.

Centrum handlowo-rozrywkowe Solaris Center powstanie u zbiegu ulicy Gałczyńskiego z Szosą Chełmińską i Aleją 700-lecia. Dzięki lokalizacji w centrum miasta, w bliskim sąsiedztwie toruńskiej starówki, galeria będzie łatwo dostępna zarówno dla niezmotoryzowanych turystów, jak przemieszczających się samochodami mieszkańców miasta. W okolicy centrum dostępnych jest ponadto 16 linii autobusowych i 2 linie tramwajowe.

Przeczytaj koniecznie: Morski Park Handlowy w Gdańsku otwarty

Na trzech poziomach centrum powstanie ponad 160 sklepów. W galerii powstanie także część rozrywkowa z licznymi kawiarniami, restauracjami oraz placem zabaw dla dzieci. Na dachu obiektu zaplanowano parking dla 1200 pojazdów.

Za projekt Solaris Center odpowiedzialna jest pracownia JSK Architekci, która stworzyła m.in. koncepcję Stadionu Narodowego w Warszawie. Dzięki fragmentom elewacji przypominającym ceglany mur, obiekt harmonijnie wkomponuje się w staromiejską architekturę Torunia. Jednocześnie charakterystyczne przeszklenia dodadzą bryle budynku lekkości, sprawią, że nie będzie dominować nad okoliczną zabudową.

– Solaris Center to innowacyjny projekt, chcemy aby był miejscem tętniącym życiem, nie tylko w znaczeniu handlowym, ale przede wszystkim społecznym. Jestem przekonany, że dzięki zróżnicowanej ofercie handlowo-rozrywkowej, doskonałej lokalizacji oraz unikatowej architekturze wkrótce stanie się ulubioną galerią handlową torunian – powiedział Padraic Coll, prezes Irlandzkiej Grupy Inwestycyjnej.

Zakończenie prac, które rozpoczną się w IV kwartale bieżącego roku, planowane jest na połowę 2013 roku.


Irlandzka Grupa Inwestycyjna (IGI) od prawie 10 lat jest aktywnie obecna na polskim rynku nieruchomości komercyjnych i biurowych. Łączna wartość realizowanych projektów szacowana jest na 1 miliard euro. Spółka posiada w swoim portfolio m.in. wielofunkcyjny projekt Solaris Center zlokalizowany w ścisłym centrum Opola, który rocznie odwiedzany jest przez ponad 5 mln klientów.
W 2010 r. IGI zawarło porozumienie z Alterco SA oraz funduszem Rubicon Partners dotyczące wspólnego zaangażowania inwestycyjnego w Reinhold Polska AB. Obecnie Alterco i Reinhold realizują wzajemne zobowiązania wynikające z Umowy Inwestycyjnej, a transakcja ma zostać sfinalizowana w maju br. Kontrolę operacyjną nad Reinhold Polska sprawować ma IGI, której prezes Padraic Coll kieruje już firmą Reinhold Polska AB.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej