Miliony dla portów

2007-05-23 16:02

Ministerstwo Gospodarki Morskiej podzieliło miedzy polskie porty pule pieniędzy pochodzących z funduszy Unii Europejskiej na lata 2007-2013. W sumie do Gdańska, Gdyni, Szczecina i Świnoujścia trafi prawie miliard złotych.

Minister gospodarki morskiej Rafał Wierzchecki ogłosił, że porty morskie w Szczecinie i Świnoujściu otrzymają trzysta milionów złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zmodernizowanie i rozbudowanie w ciągu kilku lat nadmorskich portów.
90 mln zł trafi na budowę nowego stanowiska promowego w Świnoujściu, 130 mln zł pójdzie na modernizację zdewastowanej infrastruktury drogowej i kolejowej w portach, 40 mln na rozbudowę nabrzeży przy elewatorze "Ewa", a 30 mln na modernizację nabrzeża Węgierskiego. Oprócz tego Szczeciński Urząd Morski dostanie 200 mln zł na odnowienie toru wodnego ze Świnoujścia do Szczecina i 40 mln zł na remont falochronu.
Dwa razy więcej pieniędzy dostanie wschodnie wybrzeże. Do Gdańska trafi 300 mln zł na modernizację sieci kolejowej prowadzącej do portu, a Gdynia 270 mln na budowę nowego terminalu promowo-pasażerskiego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej