Miliony dla portów

2007-05-23 16:02

Ministerstwo Gospodarki Morskiej podzieliło miedzy polskie porty pule pieniędzy pochodzących z funduszy Unii Europejskiej na lata 2007-2013. W sumie do Gdańska, Gdyni, Szczecina i Świnoujścia trafi prawie miliard złotych.

Minister gospodarki morskiej Rafał Wierzchecki ogłosił, że porty morskie w Szczecinie i Świnoujściu otrzymają trzysta milionów złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zmodernizowanie i rozbudowanie w ciągu kilku lat nadmorskich portów.
90 mln zł trafi na budowę nowego stanowiska promowego w Świnoujściu, 130 mln zł pójdzie na modernizację zdewastowanej infrastruktury drogowej i kolejowej w portach, 40 mln na rozbudowę nabrzeży przy elewatorze "Ewa", a 30 mln na modernizację nabrzeża Węgierskiego. Oprócz tego Szczeciński Urząd Morski dostanie 200 mln zł na odnowienie toru wodnego ze Świnoujścia do Szczecina i 40 mln zł na remont falochronu.
Dwa razy więcej pieniędzy dostanie wschodnie wybrzeże. Do Gdańska trafi 300 mln zł na modernizację sieci kolejowej prowadzącej do portu, a Gdynia 270 mln na budowę nowego terminalu promowo-pasażerskiego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej