Metalplast-Bielsko: dobra passa trwa

2007-06-04 13:38

Według wstępnych wyników, o około 27% wzrosła w I półroczu 2003 sprzedaż wyrobów polskiego dostawcy systemów aluminiowych: Metalplast-Bielsko SA. Producent z Bielska, który zanotował w ub. roku sprzedaż wartości około 140 milionów złotych, szacuje obecnie swój udział w polskim rynku systemów aluminiowych na prawie 45%. Jeżeli dołożyć do tego fakt niezwykłej dynamiki wzrostu eksportu systemów z Bielska (w roku 2002 - około 30%), to trzeba przyznać, że Metalplast-Bielsko SA konsekwentnie zdobywa pozycję wiodącego producenta systemów aluminiowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Metalplast-Bielsko SA to największy w naszym kraju dystrybutor aluminiowych systemów architektonicznych. Od 1996 roku spółka ta wchodzi w skład Grupy Kapitałowej KĘTY SA, Giełdowej Spółki Roku 2002, obchodzącej w tym roku 50-lecie swojej działalności. Od 1999 roku, kiedy to podjęto działania restrukturyzacyjne, udało się zmienić zarówno standardy zarządzania (ISO 9001) jak i zakres  działalności. Spółka z producenta stolarki aluminiowej i wykonawcy obiektów stopniowo stała się wiodącym dystrybutorem systemów aluminiowych współpracującym z siecią firm handlowych, wykonawczych i dużą grupą pracowni projektowych, korzystających z oferowanych przez Metalplast-Bielsko SA. rozwiązań systemowych. Prawie 12% sprzedaży Firmy eksportowane jest do krajów wschodniej i południowej Europy: do Rosji, na Białoruś, Litwę, do Czech, Słowacji oraz na Węgry. Połowa sprzedaży eksportowej trafia na Ukrainę, gdzie działa spółka-córka: "Metalplast-Ukraina". Dzisiaj Metalplast-Bielsko SA to ceniony partner w kręgach zarówno polskich, jak i zagranicznych projektantów i inwestorów obiektów budowlanych. W ubiegłym roku Firma i jej Prezes - Dariusz Mańko uhonorowani zostali przez Business Centre Club statuetką "Lider Polskiego Biznesu 2002".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej