Malta House. Biura w Poznaniu z widokiem na Jezioro Maltańskie

2013-07-26 16:35
Malta House. Nowe biura w Poznaniu
Autor: Anna Gregorczyk, Fotoarchitektura Biurowiec klasy A Malta House w Poznaniu. To pierwszy projekt zrealizowany przez firmę Skanska Property Poland w stolicy Wielkopolski

Biurowiec Malta House ma pozwolenie na użytkowanie. To pierwsza inwestycja w Poznaniu zrealizowana przez firmę Skanska Property Poland. Obecnie trwają prace wykończeniowe w budynku. Już wkrótce do biurowca, który został wybudowany nad Jeziorem Maltańskim, wprowadzą się pierwsi najemcy.

Malta House. Skanska zakończyła realizację pierwszej inwestycji w Poznaniu

Skanska Property Poland otrzymała w lipcu 2013 roku pozwolenie na użytkowanie biurowca Malta House w Poznaniu. To pierwsza inwestycja, którą Skanska zrealizowała w stolicy Wielkopolski. 

Malta House to 5-kondygnacyjny biurowiec klasy A, który oferuje największą w Poznaniu powierzchnię jednego piętra – aż 3140 mkw. Biurowiec ma bardzo dobra lokalizację - budynek został wybudowany bezpośrednio nad Jeziorem Maltańskim. 

„Zielony biurowiec” Malta House uzyskał pierwszy w Poznaniu precertyfikat LEED na poziomie platynowym. Po zakończeniu budowy i oddaniu biurowca do użytku Malta House otrzymał właściwy certyfikat LEED również na poziomie Platinium. Inteligentne systemy zapewnią znacznie niższe opłaty eksploatacyjne w porównaniu ze standardowymi budynkami. W budynku będzie o 30% więcej świeżego powietrza niż w standardowych budynkach w Poznaniu. Powietrze będzie odpowiednio nawilżone za pomocą wodnej mgiełki, a system zapewni optymalną temperaturę pomieszczeń. Fasada biurowca, która swoim kształtem przypomina piłę - to sposób przede wszystkim na ograniczenie nagrzewania budynku przez słońce od strony wschodniej i zachodniej, ale ma zapewnić także maksymalny dostęp naturalnego światła.

Budowa inwestycji w Poznaniu rozpoczęła się w 2012 roku. Generalnym wykonawcą prac była firma Skanska. Projekt biurowca opracowało biuro Pentagram Architekci. Malta House jest jednym z pierwszych w Polsce budynków biurowych realizowanych zgodnie z Koncepcją Modelowania Informacji o Budynku (BIM).

Malta House. Nowe biura w Poznaniu
Autor: Anna Gregorczyk, Fotoarchitektura
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej