Małopolskie Centrum Edukacji Budowlanej

2010-01-14 16:45

W Krakowie, przy ul. Skotnickiej 252a zainaugurowało swoją działalność centrum szkoleniowe dedykowane branży budowlanej. Celem tego innowacyjnego projektu, powołanego do życia przez Grupę ATTIC, jest budowanie kompetencji oraz integracja branży budowlanej. Małopolskie Centrum Edukacji Budowlanej dostarczy branży najnowszej wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu budownictwa i biznesu.

W Małopolskim Centrum Edukacji Budowlanej (MCEB) znajdzie się Multimedialna Sala Konferencyjna dla 80 osób oraz Sala Pokazów Praktycznych. W MCEB producenci, firmy wykonawcze, usługowe, projektanci i architekci, stowarzyszenia branżowe i biznesowe spotkają się, by dzielić się nowinkami z branży, a Sala Pokazów Praktycznych pozwoli ćwiczyć umiejętności praktyczne. Otwarcie obiektu pozwoli na stworzenie relacji z firmami sektora budowlanego.

- Chcemy dostarczać nie tylko wiedzę, ale i zmieniać wizerunek branży budowlanej. Ten sektor gospodarki stanowi znaczący składnik PKB, a  mimo tego, „budowlanka”  kojarzy się stereotypowo – z błotem i gumofilcami, a nie z wykwalifikowaną kadrą i nowoczesną, dynamicznie rozwijającą  się gałęzią gospodarki. Liczymy, że MCEB pomoże poprawić ten niekorzystny obraz  – mówi Katarzyna Dacyl-Zajdel, prezes MCEB.  - O  dynamicznym rozwoju można przekonać się chociażby na przykładzie materiałów budowlanych. Producenci ciągle wprowadzają nowe technologie, poprawiają jakość systemów itd. Po wprowadzeniu nowości na rynek konieczne jest przeszkolenie tych, którzy będą te materiały stosować w praktyce – dodaje Katarzyna Dacyl-Zajdel.

Grupa Attic od kilku lat prowadzi projekt edukacyjny - Szkoła Dobrego Budowania. Popularność tego projektu uświadomiła, że na rynku brakuje szkoleń, zwłaszcza praktycznych, dedykowanych branży budowlanej. - Specjaliści i uczestnicy tej branży chcą  podnosić kwalifikacje, dzielić się wiedzą, współpracować ze sobą i budować wzajemne relacje biznesowe. Okazuje się jednak, że nie ma na rynku oferty uwzględniającej specjalistyczne potrzeby. Do tej pory szkolenia np. z zakresu montażu okien czy uszczelniania dachu prowadzone były w salach konferencyjnych w hotelach, co było uciążliwe, gdyż  tego typu pracom  towarzyszy zwykle hałas wiertarek i  kurz.  Teraz w Sali Pokazów Praktycznych w  MCEB będzie można swobodnie  używać  wszystkich materiałów i narzędzi budowlanych bez obawy o hałas, plamy z farby czy kleju - mówi Katarzyna Dacyl-Zajdel.

Branża chce rozwijać się także pod kątem szeroko rozumianego biznesu – zarządzania personelem, aspektów BHP, prawa w finansach czy zarządzania, bo jak się okazuje  w praktyce  - wiedza  ta jest dla właścicieli firm budowlanych często  prawie nieznana.  Grupa ATTIC – właściciel Małopolskiego Centrum Edukacji Budowlanej – dzięki wieloletniemu doświadczeniu chce dostarczać branży fachowej wiedzy w tym zakresie będzie certyfikować najlepszych wykonawców, aby w ten sposób wykazywać ich umiejętności i kompetencje, a tym samym rekomendować  potencjalnym klientom.

Oferta MCEB kierowana będzie  także do młodzieży. Centrum chce współpracować ze szkołami i technikami budowlanymi oraz uczelniami technicznymi. - Chcemy kreować nowe zawody, prowadzić innowacyjne kursy dla młodych specjalistów z branży, tak  by MCEB stało się centrum wydarzeń branżowych i  liderem szkoleń dla  branży budowlanej w Małopolsce - mówi Katarzyna Dacyl-Zajdel.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej