Magazyn i moda - DHL i Eurinpro

2007-05-24 16:28

18 maja 2006 roku frmy Eurinpro i DHL Exel Supply Chain oficjalnie zainaugurowały otwarcie nowego magazynu wybudowanego dla DHL Exel Supply Chain w Tiel w Holandii. Wynajmowany od Eurinpro magazyn przeznaczony będzie na towary związane z modą.

Na uroczystość otwarcia nowego magazynu Eurinpro i DHL Exel Supply Chain zaprosiły dwie wybitne osobistości świata logistyki i mody. Bert Keizer, wiceprezes Retail Cap Gemini i prof. dr Walther Ploos van Amstel (KMA, Breda) przedstawili prezentacje dotyczące sprawnej sieci logistycznej, która stanowi część specjalistycznych rozwiązań stosowanych w branży odzieżowej i lifestyle'owej.
- Logistyka stała się ważną częścią naszego codziennego życia. Chociażby w domu, kiedy dostawca dostarcza nam i montuje nowe meble. W supermarkecie, gdzie możemy kupić wszystko, co tylko chcemy zjeść danego dnia. Ale każdy też zna to uczucie, kiedy produkt, który pragnie kupić, jest wyprzedany i musi czekać na nową dostawę - powiedział Walther Ploos van Amstel. Produkty stały się usługami.

- Wielu producentów zadaje sobie pytanie: jak możemy uniknąć przeładowanych magazynów, zbędnych przecen, rosnących kosztów transportu i klientów rezygnujących z naszych usług? Przykłady takich firm, jak Dell, Wehkamp Wal-Mart i Zara, które dopasowały swoje łańcuchy dostaw do obranej strategii, pokazują, że logistyka może funkcjonować idealnie, zaspokajając nasze różnorodne potrzeby - dodaje.
Bert Keizer przedstawił trendy w branży odzieżowej, które okazują się imponujące. Na podstawie wyników badań, ukazał najistotniejsze kierunki rozwoju, które w ciągu pięciu najbliższych lat będą miały zasadniczy wpływ na zarządzanie łańcuchem dostaw w tym biznesie.
Nowy magazyn DHL Exel będzie przeznaczony głównie do przeładunków, przechowywania towarów oraz pod usługi o wartości dodanej na rynku odzieżowym. W sieci magazynów DHL Exel, ten ma łączyć klientów  krajowych i międzynarodowych. Magazyn zlokalizowny jest w centrum Holandii, w pobliżu uprzemysłowionych terenów Randstad, autostrady A15, łączącej Rotterdam z Nijmegen oraz lotnisk w Amsterdanie i Brukseli.
Obiekt ma powierzchnię 18.549 m kw., wraz z 1.260 m kw. powierzchni biurowej na antresoli, z której 960 m kw. pozostaje wolne. Istnieje możliwość rozbudowy obiektu do 60.000 m kw. Magazyn ma 40 doków załadunkowych, wysokość użytkową 10.6 m i posadzkę o nośności 52 kN/m kw.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej