Madison Park

2007-06-01 16:43
Madison Park
Autor: brak danych

Madison Park powstaje w ścisłym centrum Gdańska między ulicami Rajską, Gnilną oraz Heweliusza. Jest usytuowany na historycznym Bursztynowym Szlaku i sąsiaduje bezpośrednio z zabytkową dzielnicą Starego Miasta. Madison Park, to nowoczesne centrum, skupiające pod wspólnym dachem ofertę handlową, usługową, gastronomiczną, rekreacyjną i medyczną.

Obiekt posiada około 33.000 m2 powierzchni całkowitej, w tym ok. 18.100 m2 powierzchni handlowej. Składa się z czterech kondygnacji naziemnych - antresoli i jednej kondygnacji podziemnej. Z racji usytuowania na pograniczu gdańskiej starówki kształt architektoniczno-urbanistyczny obiektu oraz jego elewacja powstały pod ścisłym nadzorem Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Budynek Madison Park wyróżnia się estetyką oraz umiejętnym nawiązaniem do zabytkowej bryły Starego Miasta Gdańska.


Budynek wyróżnia się estetyką oraz umiejętnym nawiązaniem
do zabytkowej bryły Starego Miasta Gdańska

Na kondygnacji podziemnej znajduje się Supermarket Delikatesowy. Atmosferę tej kondygnacji tworzy doświetlone światłem dziennym patio wyposażone w basen dekoracyjny (ok. 102 m2) ze ścianą wodną (ok. 6 m wys.) oraz centralnie usytuowaną kaskadą - patio łączy podziemie z parterem. Wiodąca funkcją parteru jest Salon Mody oferujący konfekcję dla całej rodziny. Wejścia na powierzchnie handlowe prowadzą od wewnętrznego pasażu, który zaprojektowano na kształt staromiejskiej uliczki, odtwarzającej atmosferę dawnej, kupieckiej ulicy Paradies Gasse.


Całość uzupełnia plac zabaw i sklep dla najmłodszych klientów centrum

Madison Park wypełnia niszę rynkową, jaką jest brak wielofunkcyjnego centrum handlowo-usługowego w centrum Gdańska. Inwestorem przedsięwzięcia jest Grupa Inwestycyjna Hossa SA. Firma specjalizuje się w projektowaniu i budowaniu kameralnych kompleksów mieszkaniowych oraz obiektów biurowych i usługowych. W okresie 12 letniej działalności zrealizowała ponad 307 tys. m2 powierzchni całkowitej nowoczesnych mieszkań i biur. W roku 2001 i 2002 Hossa znalazła się wśród firm uhonorowanych przez "Puls Biznesu" tytułem Gazele Biznesu.


Pierwsze i drugie piętro grupuje branże Dom, Dziecko, Hobby,
trzecie piętro przeznaczono na branże Zdrowie i Uroda

Dane podstawowe:

Powierzchnia całkowita: ok. 33.000 m2
Powierzchnia handlowa: ok.18.100 m2
Ilość lokali: ponad 100 lokali handlowych o pow. od 20 do 1.600 m2
Ilość kondygnacji: cztery kondygnacje naziemne, antresola i jedna kondygnacja podziemna
Przeznaczenie: wielofunkcyjne centrum zakupów, zdrowia, wypoczynku i rekreacji z funkcją usługowo-administracyjną.
Wewnętrzna infrastruktura techniczna: energooszczędny system klimatyzacji, system sygnalizacji pożaru, instalacje tryskaczowe, nowoczesna sieć teleinformatyczna, systemy monitoringu obiektu.
Parking podziemny: 114 miejsc postojowych
Termin otwarcia: 29 listopada 2003 roku.
Deweloper i inwestor: Grupa Inwestycyjna Hossa SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej