Inwestycja w Lubinie składa się z dwóch odrębnych części. Część biurowa – główna siedziba firmy Evry – to prostopadłościan o łagodnie zaokrąglonych narożnikach. Na parterze zlokalizowano pomieszczenia przeznaczone dla pracowników, na piętrze biura zarządu wraz z salą konferencyjną, sekretariatem i lobby. Na tyłach budynku biurowego znajduje się część produkcyjna z halą prefabrykacji. Hala została doświetlona pasem z półprzeziernego profilitu, natomiast elewację zewnętrzną stanowią płyty z ryflowanej blachy. Mając na uwadze energooszczędność powiązaną ze zrównoważoną eksploatacją budynku, zastosowano kolektory słoneczne, a cały obiekt ogrzewany jest za pomocą centralnej klimatyzacji z rekuperacją ciepła.
Obiekt wyróżnia ciekawa architektura, nieregularne kształty konstrukcji, zaokraglone narożniki. Uwagę przyciąga fasada z giętego szkła. Konstrukcją wsporczą szkła elewacji frontowej są szklane żebra wykonane na pełną wysokość dwukondygnacyjnego foyer budynku. Pozostałe przeszklenia zostały wyposażone w automatycznie sterowane żaluzje pionowe oraz okna wysuwające się na zewnątrz równolegle do fasady.
Biurowiec Evry w Lubinie został zaprojektowany przez architektów z pracowni Q2 Studio. Budowa obiektu trwała dwa lata. Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa pełniło rolę generalnego wykonawcy inwestycji. Do tej pory PeBeKa była kojarzona przede wszystkim z budową wyrobisk podziemnych i infrastruktury kopalnianej.
– Budowa biurowca Evry była dla nas ciekawym doświadczeniem i ważną inwestycją w dorobku PeBeKa. Realizowaliśmy nietypowy architektonicznie projekt, zakładający wykorzystanie delikatnych materiałów, wielką precyzję i staranność. I chociaż jesteśmy kojarzeni raczej z szybami oraz infrastrukturą miedziowych kopalń, to z powodzeniem prowadzimy także inwestycje miejskie – mówi Jacek Kulicki, prezes Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa.