Łódź: Sterlinga Business Center z certyfikatem BREEAM

2011-09-27 12:51
Sterlinga Business Center
Autor: Hines Polska Sterlinga Business Center. Biurowiec klasy A w Łodzi; fot. Hines Polska

Należący do spółki deweloperskiej Hines Polska biurowiec Sterlinga Business Center, otrzymał ekologiczny certyfikat BREEAM. Obiekt jest pierwszą inwestycją w Łodzi, która dołączyła do grona proekologicznych budynków.

Spółka deweloperska Hines Polska została wyróżniona prestiżowym certyfikatem BREEAM dla łódzkiego biurowca Sterlinga Business Center. Łódzka inwestycja jest pierwszą w Łodzi, która otrzymała międzynarodowy certyfikat ekologiczności.
W staraniach o uzyskanie certyfikatu BREEAM i przeprowadzenie inwestycji przez proces certyfikacji odpowiedzialna była firma Buro Happold, która pełniła rolę niezależnego asesora. Buro Happold specjalizuje się środowiskową certyfikacją budynków w systemach BREEAM oraz LEED.

Czym jest certyfikat BREEAM?

Certyfikat BREEAM to jedna z najbardziej rozpoznawalnych metod oceny klasyfikacji proekologiczności budynków. BREEAM wyznacza standardy najlepszych praktyk w zrównoważonym budownictwie. Otrzymanie certyfikatu BRREAM wiąże się z koniecznością spełnienia wielu kryteriów związanych zarówno z energooszczędnością jak i z systemem zarządzania.

Certyfikat BREEAM dla Sterlinga Business Center

Przyznanie certyfikatu BREEAM dla łódzkiego Strelinga Business Center jest dopełnieniem innowacyjności inwestycji. Na pozytywny wynik certyfikatu wpłynęły przede wszystkim takie rozwiązania jak:

  • udogodnienia komunikacyjne (centralna lokalizacja biurowca),
  • energooszczędne systemy monitorowane przez inteligentny system zarządzania budynkiem BMS (m.in.: oświetlenie zewnętrzne, wewnętrzne oraz windy),
  • wdrożenie wodooszczędnych instalacji pozwalających na ograniczenie zużycia wody,
  • zastosowanie przyjaznych środowisku materiałów budowlanych i wykończeniowych, które wpływają na wydajność budynku w ramach długiego cyklu użytkowania (Long Life Cycle).

– Uzyskanie certyfikatu BREEAM Post Construction przez SBC jest potwierdzeniem solidnego standardu, w jakim firma Hines wykonuje swoje budynki biurowe oraz dbałości firmy o aspekty środowiskowe. Cieszymy się, że to właśnie nam zaufano i powierzono proces przygotowania do certyfikacji środowiskowej budynku metodą BREEAM – powiedział konsultant Marek Dąbrowski, Associate, Buro Happold.

Sterlinga Business Center - opis inwestycji

Sterlinga Business Center to nowoczesny biurowiec klasy A, zlokalizowany przy ul. Sterlinga 8A w Łodzi. Powierzchnia użytkowa 9 kondygnacyjnego obiektu wynosi 13 400 m2.
Budynek jest wyposażony w 5 szybkobieżnych wind oraz własny generator prądotwórczy 400 kVA, który zapewnia ciągłość dostawy energii elektrycznej w razie awarii zasilania sieci.
Cechą, która wyróżnia łódzki biurowiec jest nie tylko funkcjonalność obiektu, ale również nowoczesna architektura z wycofanymi kondygnacjami tworzącymi tarasy. W obiekcie zastosowano efektywne i energooszczędne systemy budynkowe, które zmniejszają koszty dziennego funkcjonowania budynku. W biurowcu zastosowano wysokiej jakości materiały wykończeniowe (kamień, szkło, drewno, stal), które zostały wykorzystane, zarówno na fasadzie, jak i wewnątrz budynku.
Za projekt architektoniczny biurowca odpowiada międzynarodowa pracownia architektoniczna Aedas.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej